Amerika uyumlu cd çaların trafosunu Türkiye uyumlu ile değiştirmek mümkün mü?

Güncelleme

Dostlar,biraz önce bu cihazın entegresini ölçmedigimi farkettim ve ölçtüm.

Sanırım entegre arızalı ve bu sebeple cihaz adaptör ile çalışmadı,sadece power ışıgı yandı.

Aşağıya aldıgım ölçüm degerlerini belirttigim entegre tablosunu ve datasheet linkini ekliyorum.

https://html.alldatasheet.com/html-pdf/25316/STMICROELECTRONICS/TEA2025B/1622/1/TEA2025B.html

Bu ölçümlere göre entegre için ne diyebilirsiniz,ne yapmalıyım?

Bu ölçümlere göre arızalı ise entegre,cihazın çalışmamasının nedeni olarak açıklanabilir mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20231018_151006.jpg
    IMG_20231018_151006.jpg
    397.6 KB · Görüntüleme: 6
  • hth.png
    hth.png
    22.7 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
Entegre nasıl ölçülür ki? Bir yöntem varmi bunun için?

pil yatağına 9 volt verdisen artı eksi doğru polaritelerde doğruysa boşa uğraşma cihazda başka sıkıntı var ..
60 hz elli hz olması bir anlam ifade etmez neticededoğrultup veriyorsun orda frekans zaten 0 oluyor .
bildiğim bukadar .

Peki dogrusu nedir,nasıldır?

Entegre şeklindeki yariiletkenler tut olcu aletinin probunu şu şekilde şu değeri görürsen sağlam yada bozuk diyemezsin. Bunu diyene inanma.

Olcu aleti ile En temel kontrol kısa devre yada açık devre varmi bakabilirsin. Başka bir ifade etmez.

Doğrusu nedir diye sorduğunuzda göre doğrusu her entegrenin datasheet sayfası vardır. Açıp bakarsınız oradaki temel devre semasini kurarsınız ve doğru çalışıp çalışmadığını olcumlersiniz.

Diğer yöntemler sizi doğru bilgiye yönlendirmez.

👍

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri