Amatör Cnc denemesi

Çete kurulmuş burda, onun tablasından bunun motorundan :) hayırlı olsun,yapım aşamalarınında fotoları varsa arşivlik olur.

fotoğraftaki oda askeriyenin mi? arkada değişik masalar var gibi.

Yapım aşaması fotoğraf yok ama basit bir iş.Cnc çalışma alanını elindeki çakmalı somun sayısına böl .ortala deliklerini del v çak.Fotoğraftaki yer bir eğitim odası.Özel kurumsal bir şirketin TPM kapsamında hazırlanmış eğitim odası.

Saygılar
Cnc çetesi

Arkadaşlar merhaba;
Cnc çalışmam bitmedi fakat kendimi 3d printer çalışmalarındanda alamıyorum.İki çalışmayı ortak yapmak fikri düştü aklıma.Cnc 3d printer .Tek mekanik ile 2 kontrol .Kontrol kısımları neredeyse hazır.Tek endişem hız sorunu.TB6600 20/5 hatveli mil 2.2nm 3a step motor core2 işlemcili pc ile sistemim hızlı kılmam mümkün olabilirmi?Fikri olan varmı bayram üstü.Yeri gelmişken Küçük büyük tüm arkadaşlarımın Şeker bayramını kutlarım.

Saygı ve sevgilerimle
Turgay KANSU

Abi kayış ile kocaman cnc örnekleri var gayet hızlıda çalışıyor kayış deneyebilirsin veya elindeki sistem için servostep :) ama çok pahalı :(

Arkadaşlar merhaba;
Cnc çalışmam bitmedi fakat kendimi 3d printer çalışmalarındanda alamıyorum.İki çalışmayı ortak yapmak fikri düştü aklıma.Cnc 3d printer .Tek mekanik ile 2 kontrol .Kontrol kısımları neredeyse hazır.Tek endişem hız sorunu.TB6600 20/5 hatveli mil 2.2nm 3a step motor core2 işlemcili pc ile sistemim hızlı kılmam mümkün olabilirmi?Fikri olan varmı bayram üstü.Yeri gelmişken Küçük büyük tüm arkadaşlarımın Şeker bayramını kutlarım.

Saygı ve sevgilerimle
Turgay KANSU
Abi Hatveyi 10 mm yaparsan hız artar da ne götürür bilemem :D

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Turgay hocam 3d printerlarda islem gercekten cok uzun bu nedenle hiz onem kazaniyor Ote yandan extruder'in isisi nedeniyle belirli bir hizi yakalamak gerekiyor. Gordugum kadari ile bu nedenle ozellikle trigerli sistemler var. Diger sistem ile hiz onemli sorun olur diye dusunuyorum.

aradığım bir sürü cevap bu başlıkta var. bence aklında cnc yapmak olan herkes bu konuyu okumalı.

aradığım bir sürü cevap bu başlıkta var. bence aklında cnc yapmak olan herkes bu konuyu okumalı.

Bence tüm cnc torna formunu okumalı çok faydalı bilgiler var .Gerçekten güzel ve estetik bir çalışma oluyor bence.

Yeni 3 adety motor aldım.2.2NM 3A. Şahinde satılan motorlardan.57HS22.TB6600 ile hızlanır sistem diye umuyorum.Bu arada TB6600 4 eksen kartımda var artık.

Hayirli olsun , o motorlarin kalitesini bende yok merak ediyorum , bakalim nasilmis , onceki motorlar ne idi.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri