Alternatör kontrol ve baglanti sorunu !!!

Baronqk

Üye
C9046954-8E84-441E-A488-AE344B44A709.jpeg
BAE60AA4-0640-4B13-B206-F2CF847362EF.jpeg
Elimde 12v 150 amper Denso 104210-5710 alternatör mevcut ve ben bunu araç dışında elektrik üretmek için kullanmak istiyorum çalışıp çalışmadığını ve avometre ile kontrolünü nasıl yapabilirim resimlerini ekliyorum bağlantı şekli nasıl yapılmalı yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

B+ yazan yere voltmetrenin +probunu alternatör güvdesine de -probu değdirip elinizle kasnağı cevirince voltmetreden biraz gerilim okumanız gerekir imkan varsa matkap vs ile çevirip gerekli devri sağlayarak 12 civarı voltaj ölçmeniz(görmeniz) gerekli.bildiğim kadarıyla bu kadar saygılar.

kahverengi görülen soket galiba rotor uçları. alternatörden gerilim alabilmek için rotorun 12volt dc ile uyarılması lazım. yalnız o sokette neden 3 tane uç var onu anlamadım.

bende bilemedim o üçlüyü girişmi çıkışmı ne ucu ise artık belki uyarılmaya gerek duymaz çalışır.

B+ yazan yere voltmetrenin +probunu alternatör güvdesine de -probu değdirip elinizle kasnağı cevirince voltmetreden biraz gerilim okumanız gerekir imkan varsa matkap vs ile çevirip gerekli devri sağlayarak 12 civarı voltaj ölçmeniz(görmeniz) gerekli.bildiğim kadarıyla bu kadar saygılar.
Denedim onu ama hiç hareket yok nasıl avometreyi 2000 ma çevirdiğim zaman bir ufak oynama oluyor kayda değer birşey değil yani o nedenle nasıl ölçülebilir bir fikrim yok şu anda sağlam olup olmadığını bilmiyorum aldığım kişi sağlam olduğunu çalıştığını söyledi.

kahverengi görülen soket galiba rotor uçları. alternatörden gerilim alabilmek için rotorun 12volt dc ile uyarılması lazım. yalnız o sokette neden 3 tane uç var onu anlamadım.
Bende onu çözemedim şimdilik deneme yanılma yöntemiyle bakıyorum ama şu anda bir hareket yok

Forum istatistikleri

Konular
128,161
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri