Allen Bradley PLC Programlanması ile İlgili Video

arkadaşlar ilimizde malasef plc kursları verilmemekte!!!
kurslara katılan arkadaşlar buralardan eğitim cd leri temin edip bizimle paylaşabilirlermi :S

YouTube - Introduction to PLC Ladder Logic, Part 1

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Software Videos from Rockwell Software
Rslogix 5000 başlangıç için videolar mevcut
ya da ab.com dan literature linkine tıklayıp aradığın şeyi search e yaz. ingilizce problem değil diye umuyorum. Kolay gelsin

Saygılaırmla

5000 yerine 500 ile başlamanız ve ilk önce Rslinx'i ögrenerek PLC - PC arasındaki haberleşmeyi ögrenmenizi tavsiye ederim.

Daha sonra isterseniz arasında fazla zorlanmadan 5000'e terfi edebilirsiniz.

rs linx ile 500 plc haberleşme nasıl yapılır

allen bradley 2711-t10c3/b ekran şifre sini nasıl kırabilirim yardımcı olabilirmisiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Ediz bey Mıcrologıx 1400 plc ye bağlantısı sırasında pasword istiyor nasıl bağlanabilrim ethernet üzerinden bağlanmaya çalıştım şifre istedi

öncelikle bilgisayarınıza rslinx i kurmalısınız . rslinx allenbradley plc lerin bütün modelleri ile pc arasındaki bağlantı köprüsünü kuran bir programdır. rslinx programın çalıştırdığınızda communiations menusünden configure drivers i çalıştırın, ardından available driver types de plc ile hangi haberleşme protokolünü kullanarak bağlantı kuruyorsanız. ilgili haberleşme protokolünü seçerek add new e basmanız ve ilgili haberleşme protokolünün ayarlarını yapmalısınız yani mesala eternet ile plc ye bağlanıyorsanız ip ayarlarının yapılması gibi. eğer ayarlar doru yapılmış ise rswho network menüsünden artık plc nin pc nize bağlı olduğunu göreksiniz. kolay gelsin

öncelikle bilgisayarınıza rslinx i kurmalısınız . rslinx allenbradley plc lerin bütün modelleri ile pc arasındaki bağlantı köprüsünü kuran bir programdır. rslinx programın çalıştırdığınızda communiations menusünden configure drivers i çalıştırın, ardından available driver types de plc ile hangi haberleşme protokolünü kullanarak bağlantı kuruyorsanız. ilgili haberleşme protokolünü seçerek add new e basmanız ve ilgili haberleşme protokolünün ayarlarını yapmalısınız yani mesala eternet ile plc ye bağlanıyorsanız ip ayarlarının yapılması gibi. eğer ayarlar doru yapılmış ise rswho network menüsünden artık plc nin pc nize bağlı olduğunu göreksiniz. kolay gelsin

Kolay gelsin öncelikle. RsLinx kurulumunu yapıyorum kurulum tamamlanıyor fakat ne program files in içine nede başlat menüsüne herhangi bir exe gelmiyor. Daha önce kurulum yaptık olmuştu sebebi nedir acaba yardım eder misiniz

5000 yerine 500 ile başlamanız ve ilk önce Rslinx'i ögrenerek PLC - PC arasındaki haberleşmeyi ögrenmenizi tavsiye ederim.

Daha sonra isterseniz arasında fazla zorlanmadan 5000'e terfi edebilirsiniz.

Dostum 500 devri bitti artık. Doğrudan 5000 ile başlamak bence daha iyi olur düşüncesindeyim.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri