Aliexpress'te Bir Sahtekar Satıcı Daha Denk Geldi

karadvt

Katılımcı Üye
Zaman zaman büyük çoğunluğu elektronik malzeme olmak üzere aliexpressten bir seyler alırım.

Geçenlerde de 5 adet LM338K satin aldım (ucuz etin yahnisi meselesi). Satıcının puani yüksek. Yorumlar da çoğunlukla olumlu ama ürünler sahte çıktı. Tabi diyeceksiniz ki Çin bile olsa lm338k bu fiyata olur mu? Olmazmış denedim gördüm :)

2 tanesi test ederken 1 ampere gelmeden bozulunca birinin icini acmaya karar verdim ve bakin fotoğraflara içinde ne var.

IMG_20190213_134658.jpgScreenshot_2019-02-13-04-37-05.jpg

Evet hiçbir şey yok. 2 ince tel bağlamışlar.

Satın aldığım link bu
https://s.click.aliexpress.com/e/cCu9e7Ou

Gelen ürünler kac tane olursa olsun video cekerek açıyorum ki elimde kanıt olsun. Bu ürünü de kaydetmiştim. Tabi paket tam ve saglam çıkınca videoya gerek kalmadi. Test videosunu ve lm338k nin icerisini açtığım videoyu aliexprese yükledim ve anlasmazlik açtım. Birkac saat icinde parami aliexpress iade etti.

Skyrc imax b6, Unit ut210d gibi pahalı ürünler aldığım da oldu. Nadiren sorun yaşıyorum.

Ben genelde şu sekilde yapıyorum:

Ürünü teslim alinca süresi varsa hemen onaylamıyorum. Test ediyorum ki süre dolmadan anlasmazlik acabileyim. Fotograftan ziyade video daha etkili. Bunu çok defa gördüm.

Her satış sitesinde oldugu gibi aliexpresste de sahtekarlar cikiyor ama aliexpress musteri hizmetleri sorunu çözüyor. Bence guvenilir bir site. Keske oyle olmasa ama maalesef bazi yerli sitelerimizden bile daha güvenli.

Belirttiğim gibi paketleri acarken video çekiyorum. Paketi acmadan önce video kaydina başlıyorum. Paketin üzerindeki yazıları öncelikle kaydediyorum.

Düzenleme: Bu arada bir ürün ile ilgili mutlaka olumsuz yorumlara bakarım ama bu üründe hiç dikkat etmemiştim. Sonradan baktım ki birkaç kişi, kaç satıcıdan aldıysam sahte sakın almayın demiş.

Son düzenleme:
Zaman zaman büyük çoğunluğu elektronik malzeme olmak üzere aliexpressten bir seyler alırım.

Geçenlerde de 5 adet LM338K satin aldım (ucuz etin yahnisi meselesi). Satıcının puani yüksek. Yorumlar da çoğunlukla olumlu ama ürünler sahte çıktı. Tabi diyeceksiniz ki Çin bile olsa lm338k bu fiyata olur mu? Olmazmış denedim gördüm :)

2 tanesi test ederken 1 ampere gelmeden bozulunca birinin icini acmaya karar verdim ve bakin fotoğraflara içinde ne var.

Ekli dosyayı görüntüle 51913Ekli dosyayı görüntüle 51914

Evet hiçbir şey yok. 2 ince tel bağlamışlar.

Satın aldığım link bu
https://s.click.aliexpress.com/e/cCu9e7Ou

Gelen ürünler kac tane olursa olsun video cekerek açıyorum ki elimde kanıt olsun. Bu ürünü de kaydetmiştim. Tabi paket tam ve saglam çıkınca videoya gerek kalmadi. Test videosunu ve lm338k nin icerisini açtığım videoyu aliexprese yükledim ve anlasmazlik açtım. Birkac saat icinde parami aliexpress iade etti.

Skyrc imax b6, Unit ut210d gibi pahalı ürünler aldığım da oldu. Nadiren sorun yaşıyorum.

Ben genelde şu sekilde yapıyorum:

Ürünü teslim alinca süresi varsa hemen onaylamıyorum. Test ediyorum ki süre dolmadan anlasmazlik acabileyim. Fotograftan ziyade video daha etkili. Bunu çok defa gördüm.

Her satış sitesinde oldugu gibi aliexpresste de sahtekarlar cikiyor ama aliexpress musteri hizmetleri sorunu çözüyor. Bence guvenilir bir site. Keske oyle olmasa ama maalesef bazi yerli sitelerimizden bile daha güvenli.

Belirttiğim gibi paketleri acarken video çekiyorum. Paketi acmadan önce video kaydina başlıyorum. Paketin üzerindeki yazıları öncelikle kaydediyorum.
AliExpress ten çok alışveriş yaptım bende.
Kolay kolay sıkıntı çıkmıyor ama satıcı çok önemli gerçekten.

Biz buna patates ürün diyoruz. Bildirim ve ek bildirim i ANOMİM olarak yapacaksın ki;
Herkes görsün ve diğer satıcılar da cesaret edemesinler.

Biz buna patates ürün diyoruz. Bildirim ve ek bildirim i ANOMİM olarak yapacaksın ki;
Herkes görsün ve diğer satıcılar da cesaret edemesinler.

Yorum yazarken anonim seçmekten mi bahsediyorsunuz anlamadım hocam. Ben bilerek anonim seçmiyordum görünsün diye.

Yorum yazarken anonim seçmekten mi bahsediyorsunuz anlamadım hocam. Ben bilerek anonim seçmiyordum görünsün diye.
Anomim seçeneği herkese açık yorum demektir. Aksi halde sadece satıcı görür.
Bu tür görsel ve yorumlar Anomim seçildiğinde mağaza daki ürüne bakanlarca görülür.
Sade puana bakmak yanlıştır. ""Satıcının her ürününün toplam puanıdır o gördüğünüz."" Satıcı ise tam suçlu değil, üretici suçludur. Verin anomim yorumu ve satıcıda o ayıplı üreticiden vazgeçsin.

Bir de, Yarıiletkenleri satın alınca, hemen denemek yada ESR metre de ölçerek yorum yada iade (çin e iade kargo parası yüzünden zor) için karar verin.
Tavsiyemdir. Nerden alırsanız alın, "Çoğu yarıiletkenler patatestir " diye düşünün ve esr metre ile ölçün.

Anomim seçeneği herkese açık yorum demektir. Aksi halde sadece satıcı görür.
Bu tür görsel ve yorumlar Anomim seçildiğinde mağaza daki ürüne bakanlarca görülür.
Sade puana bakmak yanlıştır. ""Satıcının her ürününün toplam puanıdır o gördüğünüz."" Satıcı ise tam suçlu değil, üretici suçludur. Verin anomim yorumu ve satıcıda o ayıplı üreticiden vazgeçsin.

Bir de, Yarıiletkenleri satın alınca, hemen denemek yada ESR metre de ölçerek yorum yada iade (çin e iade kargo parası yüzünden zor) için karar verin.
Tavsiyemdir. Nerden alırsanız alın, "Çoğu yarıiletkenler patatestir " diye düşünün ve esr metre ile ölçün.

Yorum yazarken cikan anonymous seçeneği yani anonim, yorumun imzasiz isimsiz yayınlanması anlamina geliyor. Ayni seçenek n11 de de var (ismimi gizle olarak yaziyor n11 de).

Mesela şu fotograflarda ilki benim yorumum isim soyisim baş harfleri var. Diğeri de anonim secenegini isaretleyen bir vatandasin yorumu. Farkli bir aliexpress hesabindan da baktim. Ayni görünüyor.

Her ikisi de herkes tarafindan görünüyor.

Screenshot_2019-02-13-19-00-15.jpgScreenshot_2019-02-13-19-00-51.jpg

Ürünlerin patates olmasi konusunda haklısınız.

Sadece satici puanina bakmıyorum alirken yorumlara da bakıyorum ama bazen ucuz ürünlerde umursamadığım da oluyor.

Satıcı da şundan dolayi suçlu. Yorumlarda sahte olduğunu söyleyenler var. Demek ki bilmesine ragmen satıcı şansını deniyor yine de.

geçmiş olsun ,

madem sahte çıktı aliexpress satış üyeliğinden çıkarmıyor .
sebebi
bizde de çinde de aynı satıcıyı kollanıyor, çünkü satıcı olmassa nasıl para kazanacak .
bizde de çinde de zorda kalmadığınız sürece ücretli kargo almayın .

kolay gelsin sağlıcakla kalın .

Şimdi oldu. Demek isminin harfinden bile çekinenler varmış.İlginç.
Aslolan ürün hakkında iki cümle yorum yapmak demekki. Herşeye 5 yıldız verenler çok.

Yarıiletkenler karamanın koyunu gibidir. Esas oyunları sonra çıkıyor.