Aleminyum Pcb de lehim sorunu

resif akvaryumum var... onda kullanıcam. havye değil tabanca gibi ama ucu demir...

:) bende resif akvaryum aydınlatması yapmayı düşünüyordum. Büyük bir akvaryumum var onda kullanacağım. Güneş ışığı ve ay ışığı yapmayı planlıyordum.

DİM sistemi yapıcaksınız anladığım kadarıyla yavaş yavaş yanıcak sonra aynı şekilde sönecek...

eğer yapabilirseniz bilgileri paylaşın lütfen bizde örnek alalım :)

inşallah yaparsam mutlaka paylaşırım. Haftaya malzemeleri alıp, yapmaya başlayacağım. Tabi bilmediğim konularda var araştırmam gerek. Gerçi hazır dim devresi varmış şimdi onu araştırıyorum. Yurtdışından onu getirtmeye çalışıyorum haftaya elime ulaşır.
Birde elektrik kesildiği zaman sistemin durmaması gerekir. Yoksa elektrik kesintisi süresince ışık yanma süreside karışır oda olmaz.

elektronik olanları varmıdır? timerlerin manuel olanlarında sorun oluyor digital olanlarında zaman normal devam ediyor... ülkemizde neden yok anlamıyorum. bu devre elemanları muhakak türkiyede vardır.

vardır ama karaköyde yok başka da nerde olduğunu bilmiyorum mecbur bulduğumuz yerden getirteceğiz.

bu devre elemanlarının adlarını bilsek firmalarla iletişime geçmesi kolay olur...

1 haftaya kadar hepsi çözülecek. O zaman buradaki arkadaşlarda öğrenirler. Güzel bir paylaşım olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,482
Kullanıcılar
450,451
Son üye
halilke

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri