AKZ250 Omron MX2 kablolama

mekatronx7

Üye
Merhaba arkadaşlar. Elimde bir adet AKZ250 kontrol kartı var bir de omron mx2 inverter. bunların kablolamalarında sıkıntı yaşıyorum. daha öncesinde invertere bağlı spindlemı anahtar yardımı ile start - stop verebiliyordum. şuan bunu yeni imalat yaptığım cnc routerda akz250 ile kontrol etmek için kablolamaya yardım eder misiniz?

Şeması aşağıdaki gibidir.
1- MX2 tarafında H ve O arasına 1k direnç bağlanmalı
2-İleri için AKZ tarafına 5v röle bağlanmalı röle bobinine bir ucu 5 nolu çıkış bir ucuda gnd ye bağlanmalı MX2 tarafında da P24 pini röle ortak ucuna 1 pini de röle açık ucuna bağlanmalıdır.
Parametreleri ayarlandıktan sonra sisteminiz çalışacaktır.
20190611_061017.png

Yusuf hocam öncelikle çok sağol peki röle kullanmadan çözemez miyiz bunu ?

röle kartı korumak için kullanmadan da olur ama sağlıklı olmaz

HOCAM DENEME KISMINI YAPMAK İÇİİN RÖLESİZ NASL BAĞLAYABİLİRİM YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ ?

p24 ve 1 nolu kısma bir buton bağlayın manual olarak çalıştırabilirsin. Hz değerini akz den alır startı buton üzerinden yaparsın

YUSUF HOCAM AKZ KARTINDA 5 NOLU CIKISIMI KULLANICAZ SURUCU ICIN

akz de ki 5 nolu çıkış sürücünün sağ dönüş startını verir. Mx2 de 1 nolu pine bağlarsanız. 2 nolu pine bağlarsanız sola dönüş startı verir.

slm yusuf ustam bu akz 250 kartin detayli baglanti sekli varmidir bide hizida ben karttan nasl yaparim nereye baglamam lazim
spindil kontrol diye bi yer ordan mi start vercez surucuye

slm yusuf ustam bu akz 250 kartin detayli baglanti sekli varmidir bide hizida ben karttan nasl yaparim nereye baglamam lazim
spindil kontrol diye bi yer ordan mi start vercez surucuye
Akz kısmında neleri bağlayacağınız bellidir. Sürücü kısmı markaya göre değişir. Sürücünüzün modeli nedir? Detaylı bağlantılar Akz 250 manuelinde var.

Ekli dosyalar

• USB-Motion-Card-AKZ250-Manual-v1.17-EN.pdf
    2.5 MB · Görüntüleme: 11

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri