Aktüatör için switch bağlantısı acil yardım!

mtlaktrk

Üye
Herkese merhabalar.elimde 1 adet 12 volt aktüatör var bu aktüatör ün limit switchleri yok. 2 adet elimde limit switch var. Ben bu switchleri aktüatöre bağlamaya calısıyorum fakat her defasında kısa devre yapıyor.yada aktüatör iler gidiyor swiche basıyor ve duruyor.geriye gitmesi gerekirken gitmiyor. Bana switch bağlantısında yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• images (12).jpeg
    images (12).jpeg
    10.3 KB · Görüntüleme: 4
  • images (13).jpeg
    images (13).jpeg
    10.6 KB · Görüntüleme: 3
Herkese merhabalar.elimde 1 adet 12 volt aktüatör var bu aktüatör ün limit switchleri yok. 2 adet elimde limit switch var. Ben bu switchleri aktüatöre bağlamaya calısıyorum fakat her defasında kısa devre yapıyor.yada aktüatör iler gidiyor swiche basıyor ve duruyor.geriye gitmesi gerekirken gitmiyor. Bana switch bağlantısında yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler
Zaten de durması lazım. Diğer yöne hareket için enerji geldiğinde ters dönmeye başlayıp diğer taraftaki switch le durması lazım. Bunlarda genelde 4 switch olur. 2 tanesi ikaz lambası kullanmak için. Kalan ikisi stoplar için. 2 switch le herhalde tek motoru kadar kontrol edersiniz kolayca. Herseyi Türk sitelerden bulamazsınız. Biraz yabancı dil kullanmayı öğrenin.

d-wiring.png
Elimde şu an 2 tane dağınık aktuator var dönmeyen. Bende onlarla uğraşıyorum bir haftadir.

Zaten de durması lazım. Diğer yöne hareket için enerji geldiğinde ters dönmeye başlayıp diğer taraftaki switch le durması lazım. Bunlarda genelde 4 switch olur. 2 tanesi ikaz lambası kullanmak için. Kalan ikisi stoplar için. 2 switch le herhalde tek motoru kadar kontrol edersiniz kolayca. Herseyi Türk sitelerden bulamazsınız. Biraz yabancı dil kullanmayı öğrenin.

Ekli dosyayı görüntüle 87174Elimde şu an 2 tane dağınık aktuator var dönmeyen. Bende onlarla uğraşıyorum bir haftadir.
Sorun şurda. Motorum birinci switche dokunuyor ve duruyor fakat kutupları değiştirdiğinde ters yönde hareket etmiyor.

Sorun şurda. Motorum birinci switche dokunuyor ve duruyor fakat kutupları değiştirdiğinde ters yönde hareket etmiyor.
Bu mendeburlarin mekanik kısımları çok hassas. Bir haftadir uğraştığım 2 tane 220 volt motorlu var. Elle destek verdiğimde iki tarafa da kalkış yapıyor. Vermezsen kalkamıyor. Kondansator sağlam. Motor sargilari sağlam. Dişliler sağlam. Rulmanlarda kasıntı yok. En son her tarafı komple dağıtıp tekrar toplayip bir güzel yagladim. Tekrar deneyeceğim.

Konuyu hortlatayim. İki tane bozuk aktuatoru komple söktüm dağıttım yağladim balladım. Dönmem Allah dönmem. En son kafayı kırdım. Üstündeki switch board ı söktüm attım. Kondansatorü direk sargilara paralel bağladım. Direk motora enerji verdim. Başladı fıldır fıldır dönmeye. Büyük ihtimal switch board yolları sağlam gözükmesine rağmen kopuk. Hemde baya kalın yollar. Ölçtüm hakikaten kondansator switch board üzerinden devre tamamlayamiyor. Yarın yola bir köprü atacağım. Büyük ihtimal bu sorunu çözdüm. Zaten servise gelen arkadaşta abi bunların kartları bozuluyor genelde demişti.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri