Aksiyon Kamerasına 3.5mm Dişi Jack Önerisi

Coşkun G.

Üye
Merhabalar;
Sony Hdr-As50 modeli bir aksiyon kamerası almayı planlıyorum.Kullanım amacım motosiklet kaskında olacak.Vlog çekimleri için kask içerisinden ses kayıt yapmam gerekiyor.Danışmak istediğim konuya gelecek olursak;

Kameranın içerisinde bulunan dahili mikrofonun işlevini bozmadan devreye 3.5mm dişi jack takarak harici mikrofon kullanmak istiyorum.Buradaki amaç mikrofon girişini jack a taktığımda dahili hoparlörden ses alımını kapatacak dişi jack a taktığım harici mikrofondan ses alacak, çıkarttığımda dahili sesi almaya devam edecek.Bunun için boyutları olabildiğince küçük 3.5mm dişi jack arıyorum.Tabi ayrıca araştırdığım kadarıyla mono jack, stereo jack olayı da var tekrarında bazıları 5 bacak bazıları 6 bacak şeklinde.Tamamen bilgisiz olduğum için sizlere danışmayı uygun buldum.

Yukarıda belirttiğim istekler doğrultusunda nasıl bir jack kullanmam gerekiyor.Link, isim yada temsili resim olarak bilgilendirirseniz ona göre araştırma yapıp alacağım.İlginize teşekkür eder, saygılar sunarım.

ürünün orijinal halinde harici çıkış olmadı için sizin sonra bu tarz bir çıkış eklemeniz çok zor olacaktır zira kamera zaten küçük en küçük stereo jack 2,5mm olsada bunu monte etmen çok zor olur, tavsiyem hem dahili hemde harici çıkışı olan bir aksiyon kamera alman

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri