Akım Korumalı Priz

Merhaba, çok eski ama sağlam bir tesisatı olan evde yaşıyorum. Yani bu zamana kadar hiç olumsuz bir durumla karşılaşmadım. Fakat evde beyaz eşyamız, klima ve TV gibi pahalı eşyalarımız var. Yani bozulmasını istemeyiz.

Akım korumalı priz takmak istiyorum hepsine. İşe yaradığını düşünüyorum.

Sorularım

1- içinde sigortası olan sağlam bir ürün önermeniz mümkün mü?
2- mutlusan diye bir ürün buldum iyi midir
3- gerçekten işe yarar mı? Yani sigorta gibi atar mı Çat diye? :)

Peşinen teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba, çok eski ama sağlam bir tesisatı olan evde yaşıyorum. Yani bu zamana kadar hiç olumsuz bir durumla karşılaşmadım. Fakat evde beyaz eşyamız, klima ve TV gibi pahalı eşyalarımız var. Yani bozulmasını istemeyiz.

Akım korumalı priz takmak istiyorum hepsine. İşe yaradığını düşünüyorum.

Sorularım

1- içinde sigortası olan sağlam bir ürün önermeniz mümkün mü?
2- mutlusan diye bir ürün buldum iyi midir
3- gerçekten işe yarar mı? Yani sigorta gibi atar mı Çat diye? :)

Peşinen teşekkürler

Tesisatiniz monafaze trifaze Veya Sayaç .

bu köydeki ev değilmi? toprağında nötr olanyok elektrik vardı
bu panoyu daha önceki bir konuda gördüğüme yemin edebilirim ama ıspatlayamam:)
,

Son düzenleme:
yav bana sorarasan akım koruma prizi hikaye içine bir tane varistör koymuşlar addınada akım koruma prizi diyorlar . çalışırmı çalışır . ama yüksek gerilim geldimi zaten varistör patlar hee bir tanesi yazmış geçen dikkatimi çekti neden dikkatimi çekti eve kurutma makinası aldım .daha iyisi sizin olsun servisçi bebe bunu almazsanız garantiye girmez bilemem ne vırt zırt dedi. kadın milleti kocasına güvenmez serviçiye güvenir ademde adem bıttıdıda bıtıdı bıttıda bıttıdı aldık nesem . bende bir gece kaçak göçek açtım içini hanım görmeden . biliyon karıdan korkmayan allahtan hiç korkmaz taş olur ..
baktımki dittiri boktan bir varistör bağlamışlar . hatta işbir jeneratör buna türkçede isim bulmuştu GERİLİM TIIKACI . yane ne gerek bir nevi parafudur . parafudur tak getsin decem ama tesisat eski . @Under Ground unda fikrini al bak o parafudura inanmaz . :) senin elin abi bir defa tesisttaki kabloları değiştirir . değiştirmezsen bir şey olmaz o tesisattan o otomatlar esemmi ne onlar bizim buşonlu sigortaların buşonlarını söküp yerine buşon taktığımız sigortanın bir sonrası sanırsam. nuhun gemisindekiler daha yeniydi sanki. şimdi bu arıza kablo fiyatları pahalanmadan önce olsaydı süper olacaktı şimdi kabloda çok pahalı yane benim emekli maaşım 2 metre 3x240 kablo almıyor napsak onuda bilemedim. ama koca eve 4 linyede az şimdi priz koysan nolacak yane en az 2 linye mutfağa lazım bunu ankastreyi iyi bilen birine sormak lazım .. allah bilir borularda peşeldir şimdi .. yada bergnmandır yok sıva altında kullandığımız peşeldi sıva üstüğnde kullandığımız kartonlu bergmandı sanırım .. abi senin elin gider 4 top 2.5 mm2 nya 2topta 1.5 mm2 nya iletken alır . sonra borulardan eski kablodan conta yapıp yani eski kabloyu idam çemberi varya öle yapar 5 tane 2.5 mm kablo takar ucunu bantlar birazda pril sürüp mutfaktan çeker :)
2si priz linyesi olur 1i lamba linyesi 1de toprak aslında sadece mutfağı kuratarabilirsek durumu kurtarabiliriz . okadar kablo lazım olömaz askında sadece mutfağa ve çamaşır makinasına
yav ustalar bişi deyin da :)

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri