Akülü arabayı orjinal olmayan aküyle kullanamıyorum.

nefesalmak

Üye
Herkese selamlar, yerli bir markanın akülü arabasını aldım bundan 2 sene önce. Muhtelif kereler aküsü boşaldı ve yeni akü aldım. Ancak bu kez akü çok pahalı olduğu için aynı güçte (12V 12Ah ) ve aynı ebatlarda farklı bir akü aldım. Ancak araba çalışmıyor. Acaba orjinal akünün dışında bir aküyle çalışmaması için sistemde bir koruma mevcut olabilir mi? Bunu aşmak mümkün müdür?

Bağlantıları doğru yapıyorum, zaten kırmızı ve siyah kablolar var, uygun yerlere takıyorum.

Bağlantı kabloları arasında bir sigorta var ama görünüşe göre o da sağlam. Bir deformasyon, kırılma çatlama yok.

Teşekkür ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Araç eski kötü olan aküsüyle halen çalışabiliyor mu yani araç sağlam mı?

Bence yeni aldığınız akü boştur, redresöre verip doldurtabilir, komik gelecek ama akülü arabaya gerçek araba ile takviye yapabilirsiniz, bazı akü sarz cihazları bomboş aküyü sarz edemeyebilir.

Aldığınız akünün miladı dolmuş artık işeyaramaz bir akü olma olasıığıda var, aküyüde test etmek lazım.

Bunların yanında arabanın orjinal aküsünü çıkarınca birdaha çalışmayacak şekilde bir sistemin tasarlanması kolay ve basittir ama bu tip işlere akülü araba için girişeceklerini sanmam.

Bir örnek çoğu laptop bataryasının içini açıp pilleri tektek yenilemek isterseniz yeni pilleri taksanızda laptop bataryası çalışmaz, bakınız "laptop bataryası epprom silme".

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri