Akülü araba gaza basınca vınlama!

Excellent5

Üye
Selamün Aleyküm arkadaşlar yardıma ihtiyacım var 3 yıl önce bimden aldığım akülü arabada sorun var. Akülü arabaya elektrik geliyor çalışıyor. Gaza bastığım zaman vınlama sesi geliyor ama tekerlekler dönmüyor. Elektronik işinden pek anlamam ama bulunduğum yerde bunların tamirini yapan kimse yok malesef. Ön tarafı açtım içinde rolelerin olduğu bir kart var. Gaza basınca bu karttaki roleden vınlama sesi geliyor. Aküsü ölü ondan eminim. Şarj adaptörünü takıp öyle deniyorum. Acaba sorun akü ölü olduğu için mi yoksa bu karttaki bir arıza mı? Sorun aküyse alırım ama aküden değilse boşuna masraf yapmak istemiyorum. Üzerindeki akü 6v 7 amper. Şarj cihazı 6 v 1 amper. Acaba şarj cihazının gücü yetmediği için mi vınlama sesi geliyor ama tekerlekler dönmüyor. Aküsünü ölçtürdüm ölmüş bu akü dediler

Son düzenleme:
Şarz cihazının bastığı 1 amperlik akım moturu döndürmeye yeterli değildir. O vınlama sesi de muhtemelen karttan değil motordan geliyordur. Eğer ki motordan geliyorsa aküyü değiştirmek sorunu çözecektir diye düşünüyorum.

Adaptör takılı iken karta dokundum vınlama sesi rolelerden geliyor. Sanırım bir akü sipariş edip denemekten başka çare yok gibi

Saej adaptorunun akımı şarja yeter. Motoru çalıştırmaya yetmez.

Yeni bir aku ile denemek yada emanet başka bir aku ile deneyip en azından sorunun nerede olduğunu tespit etmiş olursunuz.

Teşekkür ederim akü alıp deneyeceğim inşallah. Daha sonra durumu paylaşırım.

Arkadaşlar akü aldım çok şükür çalıştı. Yalnız bir sorum olacak. Akü 6v. Adaptör bir ara arızalanmıştı tamirciye götürmüştüm yapmıştı. Adaptör de 6v olmasına rağmen şimdi ölçtüm 9v veriyor. Bu adaptör aküyü bozar mı

Tamir ederken içine farklı bir trafo v.s. takılmış ise akülere zarar verir.

Orjinal trafosu ise muhtemelen aküye bağlayınca voltaj düşecektir.

150 TL ye aldım. Trendyol üzerinden. Unison marka 6v 7.5A

150 TL ye aldım. Trendyol üzerinden. Unison marka 6v 7.5A
6 v 7.5 ah. akü 150 TL oda dip fiyat! Geçen yıl 75 TL ye almıştım. Bu arabaları imal eden muhtemelen aynı zamanda akü de imal ediyor çünkü her sene yenilemek gerekiyor. Bizimkide zayıflamış

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri