Akü seçimi

bobinn

Üye
Arkadaşlar çok acil cevaba ihtiyacım var, yardımcı olursanız sevinirim. 22 kwlık araba şarj ünitesi için ne kadarlık aküye ihtiyacımız olcanı nasıl hesaplarız?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bu konu hakkında bilgisi olan yok mu? Tecrübeli arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.. 3 fazlı 32 A 22 KVA güce sahip elektrikli araç şarj ünitesi için kaç amper kaç adet jel akü kullanmamız gerek?

Bu konuda tecrubeli birini turkiye sinirlari icinde bulman zor. Fakat ne yapmaya calistigini net anlatirsan fikir sunabilecek arkdaslar cikar. Sahsen ben ne yapmaya calistigini anlayamadim. Aku gurubu mu soruyorsun yoksa aku sarj unitesi mi. Elektrikli arac dedigin forklift mi?

Bu konuda tecrubeli birini turkiye sinirlari icinde bulman zor. Fakat ne yapmaya calistigini net anlatirsan fikir sunabilecek arkdaslar cikar. Sahsen ben ne yapmaya calistigini anlayamadim. Aku gurubu mu soruyorsun yoksa aku sarj unitesi mi. Elektrikli arac dedigin forklift mi?
3 fazlı 32 A 22KVA güçte elektrikli araç şarj ünitesi için, günlük 7-8 saat şarj edecek gerekli jel akü sayısı ve akım değerini nasıl belirleyebilirim.elektrikli otomobil şarj edilecek.

3 fazlı 32 A 22KVA güçte elektrikli araç şarj ünitesi için, günlük 7-8 saat şarj edecek gerekli jel akü sayısı ve akım değerini nasıl belirleyebilirim.elektrikli otomobil şarj edilecek.

İnvertor kac volt? 12 mi, 24 mu, 36 mi, 48 mi ??

Ornek;
Diyelimki sistem 12 volt. İhtiyaciniz olan guc minumum guc 22000 watt. Kabaca hesap yaparsak 22000/12=1833 A yapar. Diyelim ki elinizde 12 v 100 Ah lik aku var. 1833/100= 18.33 adet aku demek.

Yani kabaca 19 tane 12 volt 100 Ah lik akuyu paralel baglarsaniz. Arabanizi 1 saat calistirabilirsiniz. Belki rampa asagi vitesi bosa atarsaniz 2 veya 3 saat te olabilir :)
( bu hesap en kaba sekilde hesaplanmistir. Kayiplar kacaklar sistem gereksinimleri goz onunde bulundurulmamistir )

Ornek;
Diyelimki sistem 12 volt. İhtiyaciniz olan guc minumum guc 22000 watt. Kabaca hesap yaparsak 22000/12=1833 A yapar. Diyelim ki elinizde 12 v 100 Ah lik aku var. 1833/100= 18.33 adet aku demek.

Yani kabaca 19 tane 12 volt 100 Ah lik akuyu paralel baglarsaniz. Arabanizi 1 saat calistirabilirsiniz. Belki rampa asagi vitesi bosa atarsaniz 2 veya 3 saat te olabilir :)
( bu hesap en kaba sekilde hesaplanmistir. Kayiplar kacaklar sistem gereksinimleri goz onunde bulundurulmamistir )
teşekkür ederim. bir şey daha sorsam 40 W, 47 adet bahçe aydınlatma led armatürleri jel aküyle beslemek için kaç adet kaç amper jel akü kullanmak gerek?

Yukarida aciklamaya calistim ama yine ayni sekilde soruyorsun. Led armaturler 12 voltla mi beslenecek, ne kadar sure beslenecek bunlar aku secimi icin birinci derece onemli konular. 1 saatlik calisma suresini baz alirsak ve 12 volta calistigini varsayalim.

40.47 / 12 = 156 amperlik aku ile 1 saat ledleri yakabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,224
Son üye
Emir123123

Yeni konular

Geri