Airties Modem Sorunu Yardım

Başka yerlerde okudugunu tahmin yürüterek yazmak yerine Bildiğin seyi Sonuna kadar savunup yazmanı tavsiye ederim

O yazıda netten okuyup aldığım TEK şey cihazı kapadıktan sonra 10-15 sn ye beklenilmesi gerektiği =) Geri kalan hepsini ben kendim bizzat yaşadığım için söylemiştim. Bence sende bu lafı demeden önce DNS in nerelerde çözüm getirdiğini öğrenmen gerek =) Bu kadar yazı yazdıktan sonra bilmişlik tasladığımı sandın ve kendince gereksizce savunmaya geçtin =) Neyse sen DNS uzmanısın bu işi DNS ile çözersin.

O yazıda netten okuyup aldığım TEK şey cihazı kapadıktan sonra 10-15 sn ye beklenilmesi gerektiği =) Geri kalan hepsini ben kendim bizzat yaşadığım için söylemiştim. Bence sende bu lafı demeden önce DNS in nerelerde çözüm getirdiğini öğrenmen gerek =) Bu kadar yazı yazdıktan sonra bilmişlik tasladığımı sandın ve kendince gereksizce savunmaya geçtin =) Neyse sen DNS uzmanısın bu işi DNS ile çözersin.

Sınırlı erişim ;
1 Hatalı ip girişi yapılmışsa
2 Modem üzerinde tanımlanmıs Kullanıcı adı şifre yoksa
3 Modem ile Pc Arasında bulunan eternet kablosunda yer alan 1,2,3, ve 6 nolu kablolardan biri kopmussa
4 Dns Ayarı yanlıs yapılmssa
5 Dns ayarı yapılmamıssa
6 Modem da bulunan Gateway pc de veya network e dahıl olan cihazda uyumsuzsa
7 Modem İp dagıtamıyorsa
8 Pc yada network ürünü dagıtılan ip yi tanımlayamıyorsa

daha sayımca diyeceksin ki madem bunları biliyosun neden hemen dns dedin Aynı sorunları yaşayan belki 700-800 kişi tanidım
500 ü dns hatasıydı

Neyse uzatmıcam
Hakkımda Bilgin yoksa Fikrinde olmasın ok?

Sınırlı erişim ;
1 Hatalı ip girişi yapılmışsa
2 Modem üzerinde tanımlanmıs Kullanıcı adı şifre yoksa
3 Modem ile Pc Arasında bulunan eternet kablosunda yer alan 1,2,3, ve 6 nolu kablolardan biri kopmussa
4 Dns Ayarı yanlıs yapılmssa
5 Dns ayarı yapılmamıssa
6 Modem da bulunan Gateway pc de veya network e dahıl olan cihazda uyumsuzsa
7 Modem İp dagıtamıyorsa
8 Pc yada network ürünü dagıtılan ip yi tanımlayamıyorsa

daha sayımca diyeceksin ki madem bunları biliyosun neden hemen dns dedin Aynı sorunları yaşayan belki 700-800 kişi tanidım
500 ü dns hatasıydı

Neyse uzatmıcam
Hakkımda Bilgin yoksa Fikrinde olmasın ok?

"Hakkımda Bilgin yoksa Fikrinde olmasın ok" Bence bu lafı sen kendine demen lazım çünkü yazdıklarımı bi yerden aldığımı sandın =)

Dediğim gibi DNS uzmanıymışsın =) Tamam kardeşim nickini görmemişim. Nickin coder mış. Şimdi ben böle dediğim için yedirememişsindir lafı gece rahat uyuyamazsın =) Tamam sen codersın sen DNS cisin sen aslansın kaplansın ok ? Hadi bakalım =)

"Hakkımda Bilgin yoksa Fikrinde olmasın ok" Bence bu lafı sen kendine demen lazım çünkü yazdıklarımı bi yerden aldığımı sandın =)

Dediğim gibi DNS uzmanıymışsın =) Tamam kardeşim nickini görmemişim. Nickin coder mış. Şimdi ben böle dediğim için yedirememişsindir lafı gece rahat uyuyamazsın =) Tamam sen codersın sen DNS cisin sen aslansın kaplansın ok ? Hadi bakalım =)

Konuşmalarında Sürekli Gülüyor Olman psikolojik baskının Öne Çıkardığı bir özellik olsa gerek

Neyse yeni üyesin burada öğreneceğin çok şey var Herşeyi zamana bırak ..
Lafa bakarım laf mı diye birde yazana bakarım adammı diye...
Hemen bakıyorum
Test İşlemi basladı
Verilere ulaşıldı
analiz işlem sonucu başarılı
analize edilen veriler Encode ediliyor
Encode işlemi başarılı
Verilier aktarılıyor %99
Msgbox" Foruma Yeni Katılmış Ergen",64,"Bilgi"

Konuşmalarında Sürekli Gülüyor Olman psikolojik baskının Öne Çıkardığı bir özellik olsa gerek

Neyse yeni üyesin burada öğreneceğin çok şey var Herşeyi zamana bırak ..
Lafa bakarım laf mı diye birde yazana bakarım adammı diye...
Hemen bakıyorum
Test İşlemi basladı
Verilere ulaşıldı
analiz işlem sonucu başarılı
analize edilen veriler Encode ediliyor
Encode işlemi başarılı
Verilier aktarılıyor %99
Msgbox" Foruma Yeni Katılmış Ergen",64,"Bilgi"

Yok beni epey güldürdün de o yüzden =)

Yeni mi üyeyim ? Arkadaşım üyelik tarihime bi bak istersen. Şu an hakkaten güldürdün beni =)

Yaşım 25 koçum.

Ha bu arada tam 83 dk düşünüp bunları mı yazdın ? Bu kadar düşünüp yazcağına az daha DNS çalışsaydın.

Neyse uzatmıcam dedin, maşallah uzattıkça uzattın.

Tamam dedim ya işte sen kodcusun, sen network uzmanısın ve DNS cisin ok ?

Yok beni epey güldürdün de o yüzden =)

Yeni mi üyeyim ? Arkadaşım üyelik tarihime bi bak istersen. Şu an hakkaten güldürdün beni =)

Yaşım 25 koçum.

Ha bu arada tam 83 dk düşünüp bunları mı yazdın ? Bu kadar düşünüp yazcağına az daha DNS çalışsaydın.

Neyse uzatmıcam dedin, maşallah uzattıkça uzattın.

Tamam dedim ya işte sen kodcusun, sen network uzmanısın ve DNS cisin ok ?

Herkezi kendin gibi boş işlerle ugrasıyor sanıyor olmalısınki 83 dakika içinde sürekli acaba cvp verdimi diye bakıyosun demekki Tuhaf..

Burada üyelık tarıhıne bakılmaz yazılan mesaj sayısına gore uye kıdem atlar 0-20 mesaj arası yenı uye olarak adlandırılır
Bunu bılmıyor olmanda yıne yenı uye oldugunun basıt göstergesidir he bu arada sen ne kadar cvp verırsen bende o kadar cvp verırım forum ama 3 dakka sonra ama 83 dakka sonra yazılan hersey cvp bulur neyse bunuda zamanla ögrenıcen Ergenlık yaşa bakmaz KOÇUM !

arkadaşlar bölmek istemezdim ama :) şunu da belirtmek istedim DNS ayarlarım zaten o şekilde. ve DNS ayarlarımı hiç değiştirmediğim halde bir bağlanıp bir bağlanmıyor. var mıdır başka bir yolu?

Eğer denize yakın bir yerde oturuyorsan internetin bir gelip bir gitmesi TürkTelekomun eve taktığı regret kutusundan kaynaklanıyor olabilir. Akrabamın evinde de aynı sorun yaşandı. Günlerce yapmaya uğraştım. Hiç aklıma gelmemişti. Her şey mükemmel. TTnet diyor bizde sorun yok. Modem ayarları doğru. Bilgisayarın sağ altta bulunan internet simgesi bir çarpı oluyor bir normale dönüyordu. İki ayrı modem denedim durum değişmedi. Daha sonra evin telefonuyla konuşurken cızırtılı ses gelmeye başladı.

Türk telekom geldi ve sorunun deniz kenarında oturduğunuzdan Korozyondan kaynaklandığını söyledi. Kutuyu değiştirdi ve sorun çözüldü. Kutunun içi komple oksitlenmiş. Hani telefon soketlerinde yeşillenme olur ya aynı öyle olmuş. Kutuyu değiştirmekte yetmiyor. Eve gelen ve Siplitter kutusuna bağlanan ana kablonun soketini de yenilemen gerekli. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Konuyla ilgisi yok ama bir villaya işe gitmiştim. Çelik kapı takan adamla ev sahibinin tartıştığını gördüm. Çelik kapı yapan adam diyordu ki; Eğer çelik kapının dışına pimapenli bölme ve kapı taktırmazsan sorumluluk kabul etmem. Ev sahibi de bir de ona mı para verecem diyordu. Adam da, deniz kenarında oturduğundan kapı Korozyona maruz kalıyor. Çelik kapının kaplaması kabak gibi soyuluyor. İki seneye kalmadan yenilemek zorunda kalırsın diyordu.

Bazı şeyler insanın başına geldikten kısa bir süre sonra aynı durumun farklı bir benzeriyle karşılaşır ve o bilgi iyice pekişir. Hayat böyle.

Modem adaptörü olabilir .frekansi sabit tutmayabilir .modem çalışıyor gözükür ama adaptör arizalidir.basima gelmişti.

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Forum istatistikleri

Konular
128,235
Kullanıcılar
450,034
Son üye
aaaahaha

Yeni konular

Geri