Airfel con a plus 12.000 btu klima

kskemreksk

Üye
selam arkadaşlar. 12bin btu luk airfel con a plus klima ile ilgili bir sorum olucak. dış kompresör hiç durmuyor sürekli çalışıyor. iç ünitede istenilen ısıya gelince dış fanı kesiyor ama kompresör halen çalışmaya devam ediyor. bu cihazın çalışma pirensibimi yoksa arıza sebebimi

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
İstenilen ısıya geldiğine emin misin. Fan, fan kontrol yapıyor olmasin. Kışın fan sürekli çalışmayabilir. Cihazi 23 24 derecede çalıştırıp dener misin. Kompresör sürekli çalışmamali on off cihaz da özellikle. İstenilen ısıya gelince durur. Eğer 23 24 de oda ısınıp hala durmuyor ise oda sensörü arizali olabilir aklıma o geldi.

valla dediğini yaptım yarım saat 28 derecede çalıştırdım önde zaten oda sıcaklığını gösteren termostat var. o 30 derece olduğunda 24e düşürdüm iç ünite fanını azaltıyo ve dış ünite fanı kesiyo ancak kompresör yine çalışıyo. iç ünite sensörü arızalı olsaydı eğer bence bunları yapmazdı.bu gün bir daha bakıcam gözlemlicem bakalım
hava soğuk olduğu için dış üniteyi ısıtmak içinmi bir müddet daha çalışıyor acaba ?

Klimanin hava üfledigi yerden kac derece sicaklik geliyor ona bakabilir misin. Klima 25 te de 30 da da aynı sıcaklığı verir. 28 e ayarlamak odanin 28 olmasıni istiyorum demek. Isıtma modunda cihaz çalışınca ic ünite isinana kadar fan çalışmaz. İsininca acar fani.
Suda var. Sen cihazi actin anında kompresör devreye giriyor mu? Girdi diyelim cihazi kapat hemen tekrar ac. Girmemesi lazım. Beklemesi lazım. Giriyor ise kartta bi sorun olabilir. Ama önce sensörüun saglam olduğuna emin olmak lazım. Cihazi 30 da çalıştır sicak hava geliyor mu bak. Sicak hava geliyor ise cihazi 18 e al durmasi lazım. Durmuyor ise sensör ucuz bişey değiştir. Kart masrafli olabilir. Küçükten büyüğe gitmek için diyorum. Baska ustalarımiz da yazsın belki tecrübe etmişlerdir böyle bişey

Son düzenleme:
klimanın çalışma prensibini biliyorum 30ada alsan 24e de alsan aynı sıcaklığı üfler. dijital lazer termometre ile ölçtüm önceden 60derece gibi güzel bir sıcaklık üflüyor. zaten kompresör iç peteği ısıtana kadar iç fanı açmıyor.klima açtığımda normal olarak cihaz kendini toparlamasımı ölçümlerin yapması v.s. gibi 1 2dk sonra ortalama giriyor. iç ünite sensörü yeni değiştim ucuzdu zaten.olmadı dış ünite sensörü üde değiştirsem olurmu. ben elektrikçiyim klimayı ben montajını yaptım manometre ile baktım soğutmada 3.5bar normal olduğunu okudum gazıda var. bu akşam dediğim gibi tam olarak gözlemlicem inş dediğiniz olayı yapmaz açınca direk kompresör çalışmaz yada kapat aç yapıncada bekler sonra girer

Karttaki röle takılı kalmış olabilir. O yüzden Kart dedim. Tabi tahmin bunlar

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri