Airbrush için buzdolabı kompresörü bozuldu

Gazla etkileşmez diye düşünüyorum şu anda hava üflemekte kullanılıyor diye anladım ama içinde soğutucu gaz yok muhtemelen.

Bir de o açıktaki boru eğer hava emiş yeri ise oraya bir sünger parçası gibi bir şey takmanızı tavsiye ederim. İşinizde bir artı katmayabilir muhtemelen ama motor ve yağ ömrü açısından faydalı olabilir. Genelde öyle kullanılıyor diye biliyorum.
Evt hava için kullanıyorum yağı doldurdum sonra kapattım orayı band ile.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
O zaman bende bir ek bilgi ekleyeyim.

Bu kompresördeki yağ bastığı hava ile muhtemelen hava tankına gitti ve içinde dibinde birikti.

Hava tankını söküp ters çevirip içinde yağ varmı bakarmısınız?

O bura dan çıkıyor su ile yağ doldukça haftada bi yada iki hafta da bi çalışmaya göre.
20210324_101724.jpg

Kompresorün gücü vuruş hacmi den anlaşıyormuş onu da bulduk.

Son düzenleme:
Kasap tip buzdolapları veya market soğutucularının kompresörlerine bakın, daha büyük = daha fazla kapasite. Yine dışına kutu yapıp fan eklerseniz dolaylı soğutma sağlarsınız.

Şimdilik bu resimdekini buldum yine danfoss eskisi 6.5 beş yapıyormuş yeni 11.15
20 gücünde bulabilsem, ilerde artık inşallah.

Screenshot_20210325-224556_eBay.jpg