Ahlaklıya bak

Çok fazla işyeri tecrübem var. İşini hakkıyla yapan, ahlaklı, yüzüne baktıkça bakasınız geldiği, etrafına pozitif enerji yayan ne kadar güzel insan varsa ya işten çıkarılır ya da dayanamaz işten çıkardı.
Daha selam vermeyi beceremeyen, basiretsiz, yeteneksiz, vesikasız, sevimsiz, ahlaksız ne kadar insan varsa sevilirdi.

"Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni, eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni. Doğruda aç görmedim, eğride tok. Elde kalır eğri yay, menzil alır doğru ok."
Mevlana
Yıllarca gittiğim her yerde aynısını gördüm. Maalesef toplumda kültürel ve ahlaki bir çöküş var. Her yerde bunu görmek bunun göstergesi.

BOYA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ​
Yayınlanma Tarihi: 1.09.2023​

Görüntülenme Sayısı​
133​
Başvuru Sayısı​
0​
Çalışma Şekli​
Tam Zamanlı​
Son Başvuru Tarihi​
29.09.2023
İşveren Statüsü​
Özel
Pozisyon​
3

İş Tanımı​
Restorantımızda çalışacak Tecrübeli ÇAY SERVİS ELEMANI Arıyoruz..
MAAŞ: 13.000 TL
YAN HAKLARI; SGK,HAFTALIK İZİN,YILLIK İZİN, PRİM, MESAİ, YEMEK,

Nitelik ve Beceriler​
TECRÜBELİ
DİSİPLİNLİ

Meslek Bilgileri​
MeslekDeneyim
Çaycı1

Öğrenim ve Kişisel Bilgiler​
Öğrenim
En Az Öğrenim Seviyesi:İlköğretim
En Fazla Öğrenim Seviyesi:Lisans
CinsiyetYaş
Erkek18- -35 (29.09.2005 - 1.09.1988 tarihleri arasında doğan kişiler)

Çalışma Adresi Bilgisi​
Çalışma Adresi:
ÇUKUROVA
ADANA / TÜRKİYE
Tercih Edilen İkamet İlçeleri:SEYHAN , YÜREĞİR , ÇUKUROVA , ADANA /MERKEZ
İrtibat Bilgileri:
İsim:
Ünvan:
Telefon:E-posta:

Ücret ve Diğer Bilgiler​
En Az Ücret:11500 TL (AGİ Dahil Değil)
En Çok Ücret:13000 TL

çaycıyı kıskandım gerçekten

adanada tüm elektrik ilanlarında ustaya verilen maaş 11400 tl iken bazıları istisna şehir dışı olanlar 15 bin

ya şuraya bakarmısın çaycı ustadan daha fazla alıyor ve istenilen özellik 2 tane disiplinli ve tecrübeli yahu çay için kaç yıl okula gidiliyor kaç yıl çıraklık okuluna gidiliyor

yazıklar olsun

yan hakları bile bizden fazla yıllık izin haftalık izin bahşiş prim mesai yemek of bee şartlara bak

eğitim sistemi çökertildi. her yer üniversite ve her yerde üniversite diplomalı işsiz dolu. beden gücü ile yapılan işleri önemsizleştirdiler. sanayi sitelerinden çırak yetişmiyor. üniversiteler yerine meslek liselerine ve meslek yüksek okullarına ihtiyaç var. bir de öğretilen bir algı var. üni diploman varsa masa başında çalışacağın algısı. beden gücüne her zaman ihtiyaç vardır ve toplumun devamı için gereklidir.

Çaycının ücretinde sorun yok zaten asgari ücret seviyesinde maaşı AGİ yi ekledin mi yaklaşık oluyor zaten.
Sorun işin ehli ve eğitimli insanları kazandığı ücrette. Son 5 yıl malum ekonomide çok önemli bir şeyler denendi, sonuç ortada, belki bu sürece 30 yılda varacağımıza bir kaç senede vardık. Ev, araba fiyatları, kiralar, gıda, giyim, ulaşım fiyatları da anormal seviyede yükseldi. Buna karşılık orta direk dediğimiz ülkenin ekonomik yükünü çeken grubu bu artışı karşılayacak ücreti bulamadı. Herkese aynı ücreti vermeye çalışan bir model var karşımızda; tecrübenin, eğitimin ve işin zorluğu hesaba katılmadan bir kaç meslek dalı dışında herkes aynı ücreti almalı kafası oluştu. Bilerek ya da bilmeyerek bunu dayatıyorlar. O zaman ne olur, kimse okumak istemez, herkes en kolay işe geçmeye çalışır, nitelik iyice düşer, sonuç ağır fakirlik ve işsizlik olur. Yasa dışı iş alanları çoğalır.

Bir elektrik ustası çaycıyla aynı maaşı alacaksa, niye elektrik ustası olsun.
Şu an kamu kurumlarında da korkunç bir ücret dengesizliği var, 30 yıllık başmühendisin işe yani girmiş 18 yaşında ki çaycıdan daha az geliri var. Şaka gibi dünyada örneği olamayacak bir saçmalık. İşin komiği düzeltilemiyor, çok net saçma bir durum var ve düzeltilemiyor. Kamuda memur ücretleri arasında dengesizlik ve memur-işçi arasında ki dengesizlik komedi filmi olur.
Özel sektör zaten kafayı sıyırdı, kim kime dum duma, emeklilerin durumunu söylemeye gerek yok.

Bizim gibi gelişmekte olan, gelişmeye çabalayan ülkelerde teknik hizmetler en önde olması gerekirken, sağlık sektörü bizde en önde. Üstelik teknik hizmetler garip bir şekilde toplumda basit işler sınıfında görülmekte. Topluma bu dayatıldı... doktoru general, mühendisi astsubay zanneden insanlar var, bir japon ve bir çinli bunu duysa ağzı açık kalır.

Elbet bu durumlar düzelir ve denge tabii ki gelir. Gelene kadar bu tür saçma ücret dengesizlikleri göreceğiz.

Not: SGK, haftalık izin, yıllık izin, fazla mesai ücreti zaten zorunluluktur, yan hak sayılmaz. İlanda prim ve yemek yan hak sayılabilir.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri