Aeg santo s53600css0 buzdolabı soğutma arızası

erdek215

Üye
Merhabalar.
2013 yılından beri kullandığım Aeg santo s53600css0 statik (low frost) buzdolabı soğutucu bölümü az soğutma yapmaya başladı ve geceleri çat çut sesler çıkartarak yaptığı defrost işlemini yapmamakta, üstüne uzun süre motor çalışması eklenince dolabın fişini çektim içini boşalttım yiyecekleri komşunun boş dolabına koydum 4 gün kapıları açık bekledim dolabın drenaj borusunu heryerini içini dışını bir güzel temizledim.

Tekrardan çalıştırdım ayar düğmesi 1 de iken soğutma bölümü 11 derece dondurucu bölüm ise -26 derece dolap 5-6 saatte bir motor durup 1 saat civarı beklemekte sonra yine devreye girip çalışmakta son olarak 5-6 saatte bir durdumayı bırakıp devamlı çalışmaya başladı.

Soğutucu bölüm en yukarısı hafif karlanıyor aşağıya sebzeliğe indikçe soğutma karlanma hafif buzlanma belirtileri yok, tüm bu belirtiler dahilinde soğutucu bölümde çatlak mı oluştu yoksa sorun motorla ilgili bir arıza mıdır yoksa arkada borulardan bir yerden inceden gaz mı kaçırmaktadır? Açıkçası dolapla ilgili umudum kalmadı.

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri