Adaptör Trafosu Kaç Dereceye Kadar Dayanır?

ecylan1

Üye
Bir adet 650VA UPS cihazım var. En fazla 230W güç çekiyorum.

Bilgisayarımda oyun açtığımda sanki daha çok ısınıyor gibi geldi. İçini açtım trafoya dokundum çok kızgındı. Normal zamanda dokunuyorum 4 sn falan sıcaklığına parmağım dayanıyor. Bu trafonun patlama riski falan var mı? Yüzey termometresi alıp ısısını kontrol etmeyi düşünüyorum. Gerekirse bir fan bağlayacağım. Ancak bu trafonun ısısı kaç derecelerde olması doğal ve kaç derecelerde tehlike arz eder, kaç derecede bozulur bu sorularıma cevap arıyorum.

Konuyu yanlış yerde açtıysam özür dilerim. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Normali o trafonun soğuğa yakın olması, ama maliyet sebebiyle olsa gerek yüksek kayıplı trafo kullanıyorlar ve bazı modeller fazla ısınıyor.

Eskiyecek parça ancak aküdür. Aküden kullanın ne kadar götürüyor test edin. Memnuniyet vermezse akü yenileyin

Eskiyecek parça ancak aküdür. Aküden kullanın ne kadar götürüyor test edin. Memnuniyet vermezse akü yenileyin
Araç aküsü bağladım. Mükemmel götürüyor. Ancak ara kabloyu 0.5luk bağladığım için yük altında cihaz bir iki kere kapandı. Sonra kabloyu birlik yaptım. Problem yok şuan.

Kendi aküsünü takın. Kirkyilin başında elektrik gidecek diye 7/24 tüketim yapmanın manası yok. Araç aküsünü bir düğme ile sonradan destek yaptırabilirsin.

Kendi aküsünü takın. Kirkyilin başında elektrik gidecek diye 7/24 tüketim yapmanın manası yok. Araç aküsünü bir düğme ile sonradan destek yaptırabilirsin.
devamlı gidiyor elektrik. Ayrıca kendi aküsü tamamen bitti. Yenisi araç aküsü fiyatı. İkinci el falan bulsam paralel bağlanabilir mi?

Fan koymakta elbet fayda olur, fakat rastgele olmaz. Fanın konumu yakın uzak oluşu, giriş ve çıkış tasarımı, delik boyutları vb. hepsi etken. Öbür türlü fan koymak sadece psikolojik rahatlatır.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri