Adaptör 9.6 V ama şarj aleti 3.2 volt araçtaki yavaşlama bu yüzden mi

Sbo

Üye
Bir RC arabam var aldım birkaç kere kullandım normalde olması gerekenden çok daha yavaş gitmeye başladı bir tamirciye götürdüm hücre ölmüş dedi bataryadaki yenisini verdi onu 1 kere kullandım sorunsuz Bir şekilde çalıştı ama şarj edip yine kullandığım da yine yavaş gidiyordu sebebi ne olabilir görselde volt mah bilgileri yazıyor

Ekli dosyalar

• IMG_20230107_175230.jpg
    IMG_20230107_175230.jpg
    251 KB · Görüntüleme: 15
bir yerlerde yanlışlık var. orjinal pil nerede ve üzerinde ne yazıyor? veya katalog bilgileri ne? kusuratları sildim. adaptör amca 3 kişilik yemek çıkarıyor masada 9 kişi var sence masadakiler doyar mı? eğer pil eşdeğerse adaptör yanlış, veya tam tersi. ama siz hız diyorsunuz, adaptör karışmış olabilir mi?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bir yerlerde yanlışlık var. orjinal pil nerede ve üzerinde ne yazıyor? veya katalog bilgileri ne? kusuratları sildim. adaptör amca 3 kişilik yemek çıkarıyor masada 9 kişi var sence masadakiler doyar mı? eğer pil eşdeğerse adaptör yanlış, veya tam tersi. ama siz hız diyorsunuz, adaptör karışmış olabilir mi?
Orijinal pil ile bu tamamen aynı değerler olarak muhtemelen dediğiniz gibi karışmış olabilir
Eğer 9.6 V lik bir adaptör bulursam sorunum düzelir mi

Orijinal pil ile bu tamamen aynı değerler olarak muhtemelen dediğiniz gibi karışmış olabilir

Eğer 9.6 V lik bir adaptör bulursam sorunum düzelir mi
yemek masa olayını bir daha oku, 9 yetişkin bir çocuk olan masaya 9 yetişkin bir çocuk menüsü koy lütfen. yani karınları doysun.

Bence değerlerde ve adaptörde bir yanlışlık yok. 3 pil * 3.2v = 9.6v elektronik denge kartı oşmadığı için piller ayrı ayrı şarj ediliyor. Bu yüzden sokette 3 besleme var. Kullanılırkende 9.6 v olarak kullanılıyor.

Sorun pillerin kalitesi yada kapasitesi olabilir. 800mah çok az geldi bana.

Bence değerlerde ve adaptörde bir yanlışlık yok. 3 pil * 3.2v = 9.6v elektronik denge kartı oşmadığı için piller ayrı ayrı şarj ediliyor. Bu yüzden sokette 3 besleme var. Kullanılırkende 9.6 v olarak kullanılıyor.

Pil kalitesinin bilemem ama kapasitesi bu yani orijinalinde aynı araçtan bir tane daha var bende onun şarj girişi daha farklı oda 800 mah sorunsuz çalışıyor ama onun adaptörü 9.6 V eğer gerekliyse onuda atabilirim ama kafam karıştı bir yorumda 9.6 v adaptör kullan diyordu sende sorun o değil diyorsun ne yapacağımı şaşırdım

Pil kalitesinin bilemem ama kapasitesi bu yani orijinalinde aynı araçtan bir tane daha var bende onun şarj girişi daha farklı oda 800 mah sorunsuz çalışıyor ama onun adaptörü 9.6 V eğer gerekliyse onuda atabilirim ama kafam karıştı bir yorumda 9.6 v adaptör kullan diyordu sende sorun o değil diyorsun ne yapacağımı şaşırdım
Bu son attığım sıkıntısız

Ekli dosyalar

• IMG_20230108_104705.jpg
    IMG_20230108_104705.jpg
    148.2 KB · Görüntüleme: 8
Bu son attığım sıkıntısız
ilk mesajındaki resimde olan adaptör ile bu resimdeki adaptör aynı mı? benim gözlüklerimin gösterdiği aynı değil. bak orada 9,6 volt batarya- 9,6 volt şarj adaptörü var ve sen sıkıntısız diyorsun. sonrada ilk mesajdaki neden sıkıntı yapıyor diye soruyorsun.

Kullanılış şekilleri farklı olabilir. Bu yüzden test etmek şart. Gerekirse milyoncudan, züccaciyeciden bir multimetre alıp her iki şarj aletini ölçün. Soketlerde ki her Kırmızı-Siyah çiftinde kaç volt veriyor.

İkinci gönderdiğiniz fotoğraftaki güç adaptörü 9.6 volt ise neden 3 çift çıkış var? Yoksa öyle olmadığı halde öyle mi yazılmış? Bir multimetre bir çok sorunuzu çözecektir.

Kullanılış şekilleri farklı olabilir. Bu yüzden test etmek şart. Gerekirse milyoncudan, züccaciyeciden bir multimetre alıp her iki şarj aletini ölçün. Soketlerde ki her Kırmızı-Siyah çiftinde kaç volt veriyor.

İkinci gönderdiğiniz fotoğraftaki güç adaptörü 9.6 volt ise neden 3 çift çıkış var? Yoksa öyle olmadığı halde öyle mi yazılmış? Bir multimetre bir çok sorunuzu çözecektir.
Alırsam test edip sonuçları gönderirim size

Multimetreden önce şunu göstereyim fotoğrafta çıkmamış ama girişi bu şekilde 2 kablo giriyor ikisi bir yerden giriyor ve dönüp yan tarafa geri giriyor bunun sistemi farklı biraz daha

Ekli dosyalar

• IMG_20230108_125951.jpg
    IMG_20230108_125951.jpg
    275.1 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi