Adaptör çıkışı 4.5 mu 9.5 bilemedim

gsliahmet

Üye
Herkese Merhaba arkadaşlar şarjlı vidalama aletimin adaptörü kayboldu 7.2 volt yazıyor şarjlının üstünde neyle şarj edicemi bilemedim elimde bir adaptörde output 4.5-9.5 yazıyor yani bu nedemek sadece 4.5 volt olsa anlıcam ama 9.5 yazınca kafam karıştı acaba 4.5 ile 9.5 volt arası cihazları şarj ediyor onumu demek istiyor bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Adaptör dc fakat regulesiz olabilir. çift çıkışlı olabilir. fotosunu ekleyebilirsen bakalım.

Adaptör dc fakat regulesiz olabilir. çift çıkışlı olabilir. fotosunu ekleyebilirsen bakalım.
fotosu yanımda yok hocam ama dediğini gibi dc yazıyordu yani şu şeki DC 4.5 9.5 yazıyordu yani bunla 7.2 yi şarjlı vidalamayı bunla şarj edebilirmiyim hocam

Vidalamanin marka modeli nedir belki bir gorsel buluruz.

Bu voltaj lityum ion pil icin maksimum sarj gerilimi 8.4 volttur. Bu voltajin altinda olmamali.

Muhtemelen 9 volt olmasi lazim.

Bu modeli arastirayim.

Hocam 7.2 değilmi yani adaptörü adaptörünü kaybetmeden önce hiç bakmamıştım ben üstünde 7.2 yazdığı için 7.2 volt adaptörü diye düşünüyordum 9 volt ile şarj ediliyormu şimdi bu alet

Lityum pillerin hücre nominal gerilimleri 3.6 volttur. Bu hücrelerin maksimum şarj gerilimleri ise 4.2 dir. Sizde 2 hücre varki nominal gerilimi 7.2 dir. Maksimum 2 hücrenin şarj gerilimi se 2 x 4.2 = 8.4 volt olur.

Bu hesaba göre adaptör geriliminiz minimum bu gerilim olmalı.

hocam o kadar detaylı elektrik elektronik bilgim yok 8.4 adaptörde yok 9 ve 9.5 volt ile şarj etsem sıkıntı çıkarmı

Forum istatistikleri

Konular
128,352
Kullanıcılar
450,206
Son üye
elektronom111

Yeni konular

Geri