acer laptop usbden kisadevre problemi ???

duscell

Üye
slm arkadslar;
acer travelmate 4050 serisinden bi leptopum var usb kontrollu bi devre uzarinde calisirken yanlis bi temas yuzunden bilgisayar usb uzerinden kisadevre yapti ve devaminda acilmadi...
problemin biosdan oldugunu tahmin edip biosu resetledim ama yinede herhangi bir degsim olmadi...
baslangicta power a basilip guc geldiginde mainbord daki butun ledler yaniyor
daha sonra hic bi degisiklik olmuyor...
muhtemelki herhangi bi devre elemani yandi....bu konuda tecrubesi ve fikri olan varsa acil yardimlarinizi bekliyorum...

Bence servisine bi danış. Büyük ihtimalle anakartını değiştiricez o da 635 euro diycekler. Sonra www.ktservis.com bu adresteki firmaya götürebilirsin. 3 ay garantili tamirat yapıyorlar. Ve fiyatıda öyle uçuk rakamlar olmuyor. Ben iki sene önce servisinden 700$ dedikleri bi notebook gönderdim ve yanlış hatırlamıyorsam 90$ ödedim. Yaklaşık 10 gün içinde tamir olmuş geldi. Halen de kullanıyorum...

Geçmiş olsun...

tesekkurler sevgili aykanat ... ama hala benim icin yeterli bi cozum deil... ayrica ben su an kirgizistandayim ve brda yetkili acer servisi yok.
su anlik herhangi servisede gondermek istemiorum cunku bi garantileri yok.
eger agriza yerini tesbit ebilirsek bi cozum bulalecegimiz zannediyorum...

Anlıyorum sizi fakat sorun muhtemelen bir entegreden kaynaklanıyor ve diyelimki siz arızalı entegreyi tespit ettiniz. Yeni entegre bulabilecekmisiniz orada. Bulmuş olsanız dahi değiştirme işlemi de hiç kolay bir işlem değil.
Tabi şansınızı deneyin. Hem kendinizi geliştirmiş olursunuz hemde bakarsınız bilgisayarınız kurtulur.
Kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri