ACİL! KORNA SUSTURMA DEVRESİ

vipstdnt

Üye
:confused:
Arkadaşlar benim yapmak istediğim şu: bir vibrasyon switch inden gelen sinyali bir kontrol cihazı (ardel ac441) sayesinde kullanmak. bunu yaparken istenilen değerin üzerine çıkınca korna çalmasını istiyorum.

Problem: korna çalmaya başladıktan sonra kornayı ilk anda susturup sistemin istenilen değere gelmesi için beklemem gerekiyor. eğer kornaya gelen sinyali kesersem bi dahaki yuksek seviye için tekrar set etmem gerekir ama ben ole yapmak istemiyorum benim istediğim korna susturma butonuna basınca korna sussun fakat bi sonraki dongu için tekrar set etmeye gerek kalmasın...

Böyle bişey mümkünmüdür münkünse nasıl olur bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim simdiden tesekkürler...

Kornanın besleme devresinin önüne Zaman rolesi koyarsan susturabilirsin ancakresetleme işini de yapman gerekir.

Kornanın besleme devresinin önüne Zaman rolesi koyarsan susturabilirsin ancakresetleme işini de yapman gerekir.

sistem otomatik çalısacak cunku kornanın calmasıyla reset arasında belli bi zaman gecmesi gerekiyor operatör bu süreyi orda harcamaması lazım yani alarm susturmaya basıp gidecek reset gerekmeyecek..

ilgine tesekkür ederim..

SLM arkadaşım, basit bi devre çizdim umarım işe yarar, senin elindeki malzeme senin ayarladığın bi değerde çıkış verip kornayı çalıştıruyusa , bi şema çizdim umarım ben anlamışımdır senin sorununu işine yarıyorsa anlamışım demektir. senin set etmene gerek yoktur zaten değer senin ayarladığın değerin altındaysa çıkış vermeyeceği için birinci röle çekmeyecek ve kendi setınıde kendi yapmış olacak bi neviii

Ekli dosyalar

• KORNA SİSTEMİ.rar
    68.7 KB · Görüntüleme: 176
EKTEKİ SEMA İŞNİZE YARAR UMARIM.....

Ekli dosyalar

• ALARM SUSTURMA.pdf
    47.7 KB · Görüntüleme: 168
:) hasankbaolu ve soycul
yardımlarınız için çok teşekkür ederim...
bugun denedim devreyi çalıştı. tek röle işimi gördü!
işlerinizde başarılar kolay gelsin..

Forum istatistikleri

Konular
128,350
Kullanıcılar
450,204
Son üye
Arif1221

Yeni konular

Geri