ABB Robot ile Omron PLC Profinet Haberleşmesi

kadima

Üye
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi ABB robot ile omron plc arasında profinet haberleşmesi yapmak istiyorum. Bu konuda döküman veya örnek uygulama elinde olan var mı acaba?

En azından profinet mantığını anlayabilmem açısından Siemens gibi başka marka Plc'ler ile olsa da olur :)

Merhaba.Profinet ile haberleşmek için Omron tarafında profinet kartınız olması gerekir.Ayrıca Abb tarafındada robotta profinet kartı olmalı ve profinet yazılım opsiyonu eklenmelidir.Robotunuza haberleşme için gerekli gsd dosyasını plc programına yüklemeniz gerekir.Harware olarak robot göründükten sonra haberleşme olabilir.Bu arada Omronun hangi serisini kullanıyorsunuz.Eğer Sysmac Studio ise Ethernet/Ip ile haberleşmede yardımcı olabilirim

Merhaba.Profinet ile haberleşmek için Omron tarafında profinet kartınız olması gerekir.Ayrıca Abb tarafındada robotta profinet kartı olmalı ve profinet yazılım opsiyonu eklenmelidir.Robotunuza haberleşme için gerekli gsd dosyasını plc programına yüklemeniz gerekir.Harware olarak robot göründükten sonra haberleşme olabilir.Bu arada Omronun hangi serisini kullanıyorsunuz.Eğer Sysmac Studio ise Ethernet/Ip ile haberleşmede yardımcı olabilirim
Merhaba. Cevabınız için teşekkür ederim.
Robot ve PLC elime geçmeden pek bir şey yapamayacağım anlaşılan :) Teknik destekten yardım almaya çalıştım, onlar da sizin söylediklerinizi aktardılar. Maalesef Omron CJ2M serisi plc kullanacağız. Teklifiniz için teşekkür ederim, iyi günler.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri