ABB PM 571 PLC yazılım problemine yardım edermisiniz ?

ksenimli

Üye
Merhabalar elektronik ve otomasyon sistemleri ile meşgulüm. İlk defa Abb plc ile çalışan bir sisteme müdahele edeceğim yanlış yapmamak adına size danışmak istedim. Abb pm571 eth bir plc var ekranda stop yazıyor modüllerin üzerinde de error ledleri aktif . Automation builder plus v 2.1.0 yazılımı pc de kurulu fakat plc listesinde pm571 yok. Bu programın eski sürümlerinde pm571 plc var mı ? Bu plc den yazılım çekmek için ne yapmalıyım. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• ABB PM 571 .jpg
    ABB PM 571 .jpg
    109.3 KB · Görüntüleme: 31
  • com ethernet ve besleme soketi 1.jpg
    com ethernet ve besleme soketi 1.jpg
    130.9 KB · Görüntüleme: 26
  • modüller .jpg
    modüller .jpg
    153.2 KB · Görüntüleme: 27
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Cpu da error gözükmediği halde modüllerde error gözüküyor sadece . Modüllere 24 volt dc geliyor mu ?

Fotoğrafları gönderdiler bu hafta kendim gidip bakacağım. Gitmişken yazılım olarak girip bakmak istiyorum ama pm571 i hangi versiyon ile programlama yapacağım bulamadım. Modüllerde besleme olmazsa ledleri hiç yanmaması gerekmez mi?

Fotoğrafları gönderdiler bu hafta kendim gidip bakacağım. Gitmişken yazılım olarak girip bakmak istiyorum ama pm571 i hangi versiyon ile programlama yapacağım bulamadım. Modüllerde besleme olmazsa ledleri hiç yanmaması gerekmez mi?
gerekmez.
Mesela Fatek 'te, soket ile bağlanan sağ tc modülü, ana modül (cpu) tarafından tanındığı halde, harici 24 V beslemesi almadan ölçüm yapamıyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri