Abb plc leri modbus tcp ile bir web sayfasından verileri okuma?

Bu konu biraz farklı. Tek bir PLC için değil birden fazla PLC takibi için kendiniz bir çalışma yapmanız gerekmektedir.
Oluşturacağınız arayüzde birden fazla PLC den veri de toplayabilirsiniz. Hazır alınmış PLC ler varsa elbette ki onlar kullanılmalı. Ancak daha sonra yapılacak uygulamalarda değerlendirmenizde fayda var.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Oluşturacağınız arayüzde birden fazla PLC den veri de toplayabilirsiniz. Hazır alınmış PLC ler varsa elbette ki onlar kullanılmalı. Ancak daha sonra yapılacak uygulamalarda değerlendirmenizde fayda var.

cevabınız için teşekkürler hocam. sağolun değerlendireceğim.

Windows form da yaptım. Veri alıp veriyorum.
Ancak projeyi Web arayüzü istiyorlar. Tüm ağdan görmek istiyorlar. Program kurmak istemiyorlar
Windows form da yaptım. Veri alıp veriyorum.
Ancak projeyi Web arayüzü istiyorlar. Tüm ağdan görmek istiyorlar. Program kurmak istemiyorlar
Ben size örnek bir kod gmöndereyim basit ama kullanışlı. İsteğinize göre tasarlayabilir ve veri okuması yapabilir ve veri gönderebilirsiniz. Bunu asp.net de oluşturdum. [email protected]' a bir mail ulaştırırsanız sizinle projyi paylaşacağım. Umarım faydalı olur. İyi çalışmalar...

Ben size örnek bir kod gmöndereyim basit ama kullanışlı. İsteğinize göre tasarlayabilir ve veri okuması yapabilir ve veri gönderebilirsiniz. Bunu asp.net de oluşturdum. [email protected]' a bir mail ulaştırırsanız sizinle projyi paylaşacağım. Umarım faydalı olur. İyi çalışmalar...
merhabalar bu konuda bana da yardımcı olabilirseniz sevinirim aynı konu hakkında benimde bir çalışmam var

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri