Abb acs 880 dc frenleme devreye alma

M.sait sag

Üye
İyi çalışmalar arkadaşlar
Acs 880 duruş ayarlarindan minumuna getirdiğim halde duruş yeterli gelmiyor DC frenlemeyi nasıl aktif ederim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kolay gelsin,
Duruş için hangi parametreleri minumuma getirdiniz?
Sürücüyü nerde kullanıyorsunuz? Vinçte mi
Eğer vinçte kullanıyorsanız Rejeneratif ünite mi var yoksa direnç mi?
DC frenleme derken neyi kastediyorsunuz?

Vinç değil ama baya yükü ağır halı tezgahinda kullanıyorum direnç var ama servisiyle konuştum R- yeri yok R+ ve UDC bağlantısı var kapağın sökülmesi lazım diyo sürücü acs 880 -01-169A-3
Duruş için 23 deki hız referans rampasindan yaptim durma metodunu rampa yaptım yine yetmiyor yük ağır olduğu için

Vinç değil ama baya yükü ağır halı tezgahinda kullanıyorum direnç var ama servisiyle konuştum R- yeri yok R+ ve UDC bağlantısı var kapağın sökülmesi lazım diyo sürücü acs 880 -01-169A-3
Duruş için 23 deki hız referans rampasindan yaptim durma metodunu rampa yaptım yine yetmiyor yük ağır olduğu için
Yük ağırda olsa herhalde sürücünüzün ve onun sürdüğü motorun kapasitesinden ağır olmasa gerek ki sisteminiz aşırı akım hatası vermiyor . Bu durumda direnç seçiminiz yanlış olabilir .

1. Fıren direnci aktif olarak çalışıyor mu? Bağlı değilse ABB den destek alıp bağlayın ayarlarını yapın.
2. Direnç bağlı ve kızarıyorsa(ufo gibi) dirençte problem vardır. omh veya malzemede. Değişmesi gerekir.
Örnek olarak direnç elektrik bağlantısı, 23. speed ref rampa örneği ve 43. brake ile ilgili resimler ekliyorum. Umarım yardımcı olur.

60636

Parametrelerle oynayabilirsin. Senin sistemine uygun hale getirebilmek için.

60637

Örnek direnç değeri. Mevcut dirence göre belirleniyor.

60638

Teşekkürler kardeşim
Abbeyle görüştüm benim sürücünün seri numarasını istedi direncin bağlandığı R- ucu yok sökülüp takılması lazım dedi

R- ucu yok ise fren modülü olan ıgbt yok demektir. Sonradan servisin takması gerekiyor. Fren dirençi takılmadan cihazı kontrol etmek istiyorsan;
1) Duruşu serbest duruş ayarlayıp deneme yaparsın.
2) Over voltaj kontrol aktif etmen gerekiyor. Sayfa 60 anlatıyor.
3) Dc frenleme aktif ederek deneme yaparsın. Sayfa 48 anlatıyor.
4) Kayma kazancı değerinin değiştirsin. Servisten destek alabilirsin.

Bu 4 seçeneği denersin. İşin çözülmez ise fren çıkışı eklersin .

Ekli dosyalar

• acs 880 yazılım el kitabı.pdf
    5.3 MB · Görüntüleme: 59
Eyvallah hocam yardımlarınız için teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular