9 KVA multimetre ile nasıl ölçülür?

Merhabalar
Başlıktanda anlayacağınız gibi 9 kva lık bir trafonun çıkışını ölçmemiz gerekiyor.
multimetre ile nasıl ölçebilirim 9 KVA 30mA çıkışı var direç ile ölçmeyi düşünüyorum 30kohm direç ile ölçülür mü?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
voltaj ölçmek istiyorum multimetre ile ölçebileceğim herhangi bir voltaj çalışıp çalışmadığını anlamak için

Merhabalar
Başlıktanda anlayacağınız gibi 9 kva lık bir trafonun çıkışını ölçmemiz gerekiyor.
multimetre ile nasıl ölçebilirim 9 KVA 30mA çıkışı var direç ile ölçmeyi düşünüyorum 30kohm direç ile ölçülür mü?
lcr metreylede ölçebilirsin

nasıl ölçebilirim ? çıkışda voltaj olduğunu bilsem yeterli

Çıkış uçlarını yakinlastir 5-6 mm, sonra fişe tak. Kıvılcım oluşuyorsa calisiyordur
Merhabalar

Multimetre iç direnci yaklaşık 10MOhm civarında. Dolayısıyla 90Mohm direnç gerekir. 9 tane 10Mohm seri yapılırsa ancak kurtarır.

Son düzenleme:
Çıkışı DC 9Mohm direnç bağlarsam probun + ucuna ölçebilirmiyim ?
AC ve DC için aynı şeymi geçerli

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri