80 metre kuyudan su çekmek için kullanılan 3hp 2.2 kW pompam var Nasıl bir jeneratör seçmeliyim

vardiyacı

Üye
Kuyu 100 metre çıkış 1inç 50 metrede su var 80 metre aşağı salıyorum elimde 8kva gücünde benzinli jeneratör var gücü yetmiyor bilgisi olan ustalardan yardımlarını bekliyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Denerim zeybek ilgin için teşekkür ediyorum

Kuyu 100 metre çıkış 1inç 50 metrede su var 80 metre aşağı salıyorum elimde 8kva gücünde benzinli jeneratör var gücü yetmiyor bilgisi olan ustalardan yardımlarını bekliyorum

Motor gücünün 2,2 kw ve reaktif çektiği gücü de hesaba katarsak 3 kva ya yakın bir görünür güç eder.Nominal yük akımı yaklaşık 5 amper civarı olması gerekir. Sizin 8 kvalık jeneratör yaklaşık 10 amper civarı bir akım verir maksimum motorun kalkış anında 3-5 katı akım çekeceğini de hesaba katarsak kakış anında jeneratörün bayılması normaldir.Şunu deneyebilirsiniz motora uygun değerde kondansatör bağlayarak kalkış akımını biraz daha düşürebilirsiniz.Jeneratörlerde şöyle bir durumda var blok yük alma değerleri düşüktür.En iyi jeneratörlerde bile blok yük alma değeri %65 i geçememektedir.Bu da sizin jeneratör için düşünülürse %65 i değer yaklaşık 5,2 kva eder motorun kalkış akımınıda hesaba katarsak jeneratörün neden yükü taşımadığı ortaya çıkmış olur.

Son düzenleme:
Yani jeneratör kontrollü çözümler sıkıntılı diyorsunuz daha farklı bir yöntem varsa tavsiye alabilirim teşekkürler ilginiz için

Yani jeneratör kontrollü çözümler sıkıntılı diyorsunuz daha farklı bir yöntem varsa tavsiye alabilirim teşekkürler ilginiz için

Jeneratör kontrollü çözüm sıkıntılı değil sadece mevcut jeneratörünüz için konuştum uygun değerde jeneratör bağlarsanız sıkıntı kalmaz tahminimce 15 kva jeneratör işiniz görür.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri