7805 entegresi ile yüksek frekansı regüle etmek

mmmrgns93

Üye
merhabalar. yaklaşık max 100kHz 24v pulse çıkışım var. bununla step motor sürüyorum. sürücü 5v ile çalışıyor. bende seri 1kohm direnç bağlayarak 3-3.5v arası motoru sürebiliyorum. acaba bunun yerine 7805 kullansam sorun olur mu ? daha doğrusu sinyali bozar mı ? normalde 7805 ilede çalışıyor ama yüksek frekansta kayıp var mı yok mu osilaskobum olmadığı için göremiyorum.

Devre semanızı atsanız daha iyi olur. Pwm ile Mosfeti surer ve motoru kontrol edersiniz. Mosfet sürücü entegrenizi 5 v ile Vcc bacağından besleyin. Lm7805 entegresi ile besleyebilirsiniz entegreyi. Yalniz mutlaka heatsink kullanın yoksa ısınma sorunu yaşarsınız siz sema çizip atarsanız yardımcı oluruz inş.

mosfetle değilde igbt ile sürülüyor diye tahmin ediyorum sürücünün içini açmadım. plc ile sürüyorum. kendi yaptığım bi kart yok. sadece 24v olan pulse çıkışını 5volta düşürmek istiyorum

7805 bir dc regülesidir. Yüksek frekansı bozar. Çünkü amacı dalgasız dc içindir.
Kaldı ki, 24voltu 5 volta düşürmek?
Arada 19volt fark var. Motorun Sadece 100 miliamper gibi cüz-i bir akım çekmesi bile 2watt ısı yaratır.
Bence 24voltluk motor kullanın yada 5voltluk sürücü veya trafo bulun.

onun yerine seri 1kohm direnç bağlıyorum 3.6v çıkış alıyorum buda sürücü için sorun olmuyor. artık bu şekilde devam edicem

Forum istatistikleri

Konular
128,187
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri