7,5 kw motoru yıldız üçgen harici çalıştırma

Makinayı tamamladım. Direk olarak üçgen çalıştırdım ve dinamik frenleme ile durduruyorum şimdilik sorun gözükmüyor. Tüm katkıda bulunan arkadaşlara teşekkür

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Motprun Yıldız bağlanacağı fikri en baştan unutulmalı ... Nasıl olur ki ? Öyle olsaydı zaten 7,5 kW motor gücü seçmezdi... Zira Yıldız da motor gücü düşecektir...

Asay ın dediği doğrudur... Motor üçgen çalışmalı fakat kontaktör 15 kW ve kaliteli seçilmeli ve tercihan "ARK KONTAĞI" olan kontaktör kullanılmalı...

5 kW herhalde tabu olmuş... 5 kW ve üzeri motorlara Y-Ü yol verilir yazar ya kitaplarda herhalde bu sebepten...

Bir kaç saat önce 7,5 kW motora ( Bu herhalde 50 veya 60 ıncıdır) direk bağlantı ile kumanda panosu montaj ettik... Canavar gibi de çalışıyor ,maşaAllah...

sayın Mesut bey 7.5 kw'lık bir havalandırma motorum var.yerinden sökülüp farklı bir bölgeye montaj yapacağız.eski sistemde yıldız_üçgen çalışıyordu.Yeni taktığım yerde direk üçgen çalıştırmamım bir sakıncası olurmu acaba?

deretepe arkadaşımızın fikri çok uygun bence. bizdede 11kw lık iki motor var karton presleme işinde kullanıyoruz.hem yıldız üçgen çalışıyor.sıkma işini hidrolik ile yapıyor aşağı yukarı hidrolik pönömatik yapıyor.motor start alınca diğer işlemler hep elle. çok pratik uygun bi sistem isteyen arkadaşlara marka verebilirim.

saol kardeş elıne sağlık

arkadaşlar merhaba
bugibi uygulamalar için bence en temizi servo motor
arkadaşım tak servoyu birdaha arkana bakma

trafon veya sıstemın yeterlıyse dırek calıstır
benım calıstıgım fab 250 kw 380v dırek calısırdı
yıldız ucgen kontaktor ve sıstem bakımından ısraf
4Mw fab Türk yapımı makınalar dısında yıdız ucgene raslamadım
bu guc kucuk bır guc
tabı baskalrının goruslerınıde yabana atma her bırı farklı bılgı bırıkımlerınden olusmuş

saygılarımla

imdaat ....
arkadaşlar bana deviryönü degiştrilecek ve dinamik firenleme ile durdurulacak kumanda ve güç devre şeması lazım yardımcı olabilirmisiniz

bu guc kucuk bır guc
tabı baskalrının goruslerınıde yabana atma her bırı farklı bılgı bırıkımlerınden olusmuş

saygılarımla

Sayın suha37 250.KW motor ne iştete kulanıyorsunuz ne kadar zaman aralıklarla çalışıyor trafonuz gücü nedir motor kaçlık kapo
ve kontaktör kulanılmış bunları burada açıklarsanız bizde öğrenmiş oluruz.

bu guc kucuk bır guc

saygılarımla

Şartları yeterince açıklamadan yazılmış sözler bunlar. Teknik bir form da "yıldız ucgen kontaktor ve sıstem bakımından ısraf" cümlesinin kullanılması hiç doğru değil. Bahsettiğiniz 250 kW açık yüklü bir fan, volanlı bir kırıcı yada öğütücü motoru olsun siz de direk kaldırın biz de görelim bakalım.

anhur arkadaşımızın merak ettiklerini ben de merak ediyorum doğrusu.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri