60voltluk dinamo sorunu

ferdano

Üye
Selamın aleykum kontrol kalemi ailesi.
Elimde 60voltluk dc dinamo var. Kasalı elektrikli motor uzeronden soktüm. Hareket edeceği zaman elektrik kesiyor. Kabloları sağlam bobinleri ölçtük sağlam ancak voltaj verdiğimizde ilk hareketi sağlıyor hemen stop ediyor neden yapar önerileriniz nedir.

Ekli dosyalar

• 15376224307311742814059.jpg
    15376224307311742814059.jpg
    332.6 KB · Görüntüleme: 12
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
A.s. gerekli amper nedir, teknik özelliklerini motor etiketinden - üretici sitesinden araştırın.

Motor 60 volt 1500. dönüyor fakat 2 saniye sonra kesiyor icinde 3 adet transistör var onların görevi ney acaba

Onlar hal sensörü rotorun kutuplarını devredeki çipe iletir.

Onlar hal sensörü rotorun kutuplarını devredeki çipe iletir.
Üstadım rabbim senden razı olsun fotoğraftaki kabloların görevlerinide söylersen ona göre mantık yürüteceğim mesela sarı yeşil mavi kalın kablo birde soket var. Onları çözemedim.lakan için saol

Ayrıca hal sensörleri 3 tane var bunlar arıza yaparmı yaparsa ne gibi sorun oluşur

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180922-201438.png
    Screenshot_20180922-201438.png
    919.3 KB · Görüntüleme: 5
İnce kablolar pek seçilmiyor da 5 adet olduğunu farzediyorum hall sensörlerin kablolarıdır (+,-, ve her birirnin sinyal ucu ayrı), kalın olanlar rotorun sargı uçları, bu tip motorlara bldc yani fırçasız/kömürsüz tip motor veya hub motor denmekte forumda konuları var. Sensörlü olduğundan buna uygun devreyle hareket verdirebilirsin veya e-bisikletlerin uygun motor güçteki beyni (misal motor 500w tır beyin de bu gücü kontrol edebilecek güçte olamlı) işine yarar. Elbet arıza yaparlar da öncelikle sağlam gibi değerlendirip beyinle - devreyle çalıştırmayı denemelisin, dediğim gibi bunlar dc de olsa 2 kabloyla diğer dc motorlar gibi hareket veremezsin.

Aküye direk bağlıyorum çalışmıyor. rabbim senden razı olsun. bende neden çalışmıyor doyorum. O zaman yoğunluğu beyne vereyim inşallah beyindendir. Yardımın için çok teşekkür ederim. Kafamdaki sorulara cevap buldum.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri