6000 küsür km/h hızla gidecek tren.

bi düşünün araca bindiniz araç sürekli g etkisimi yapıyor yoksa sadece kalkarkenmi ? aracın hızı sabitken noluyor peki ? bi düşünün arkadaşım herşeye imkansız gözüyle bakarsanız ne üreteceksiniz elinizde ne olacak.. zaten bu ülkede kalan mühendislerimiz memur olmaya çalışıyor aklı olanda başka ülkelere kaçıyor

Bu kadar hıza çıkabileceklerini sanmıyorum en azından teoride olur gibi ama maliyetine bakınca vazgeçerler

zor iş be ...

bukadarıda fazla vede bize gore değil türkiyenın bir ucundan otekı ucuna 2500km o tren türkiyede kullanılsa 7.00 şiddetınde deprem sarsıntısı yapar o hiza çıkarmak için srfedılen yakıt yerı yerınden oynatır askerlik yapanlar bılır 155 mm lık obüs topu ateşlendığınde yaptığı sarsıntıyı bılenler tahmın etsın ha obüs topuda hızı bu trenın 10 da bırı aradaki farkı ve hızı tahmını hesaplayın farzedelım İstanbul kadıkoyden kalkış yaptı karşi taraf eminonu karakoy aradaki boğazdaki denız nereye gıder acaba yavaş yavaş kalkış yapar diyenlere saatte 6000 km hızı gozonunuze getırın

Bu bölüme epeydir göz atmamıştım arkadaşlar. Epey görüş bildiren olmuş. Hepsini okudum. "silvestir" takma adlı arkadaş hesaplardaki hatayı yakalamış. Teşekürler. Hesap yaparak bazı rakamlar ortaya koymak istedim ama sanırım formülleri yanlış hatırladık. "silvestir" in rakamları daha doğru ancak mantıkta insanoğlunun şu anki deneyimlerine göre bir eksik yok. Görüş bildiren bir çok arkadaşın konuyu tam özümsemeden fikir belirtmiş olduğunu görebilirsiniz.
Öncelikle 6000 k/h hız kıtalararası seyahat için uygun gibi duruyor ve bunu görürse torunlarımızın çocukları görebilir en iyi ihtimalle. Ülkemiz boyutlarındaki yerler için daha düşük hızlarda ancak aynı temel prensipler ile çalışan sistemler üzerinde duruluyor. Bir iki ay önce buna benzer bir projenin konusu basında geçti hatta. Sanırım gözden kaçtı. Aşağıya bir kaç bağlantı ekliyorum.

Steve Jobs'u gölgede bıraktı! / Teknoloji ve Bilim Haberleri
Saatte 1300 km! / Teknoloji ve Bilim Haberleri

Elon Musk'ın yeni projesi Hyperloop gün yüzüne çıktı
Hyperloop - Wikipedia, the free encyclopedia

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,233
Kullanıcılar
450,033
Son üye
Demir12312