50W - 5,600 Kelvin LED hakkında yardım

alpayb

Üye
50W-60W gücünde ve 5,600 Kelvin renk sıcaklığına sahip led arıyorum. Bu ledler genellikle 5,000 - 10,000 Kelvin aralığında. Ancak uzun zamandır yaptığım araştırmalarda bir sonuca ulaşamadım.

Aradğım led için örnek link: Edipower II Serisi LED SERIES

Sorum şöyle olacak;
1. 5,600 Kelvin 50W led bulmak mümkün mü?
2. 5,000 - 10,000 Kelvin aralığındaki ledi 5,600 Kelvin olarak sabitlemek mümkün müdür?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
50W-60W gücünde ve 5,600 Kelvin renk sıcaklığına sahip led arıyorum. Bu ledler genellikle 5,000 - 10,000 Kelvin aralığında. Ancak uzun zamandır yaptığım araştırmalarda bir sonuca ulaşamadım.

Aradğım led için örnek link: Edipower II Serisi LED SERIES

Sorum şöyle olacak;
1. 5,600 Kelvin 50W led bulmak mümkün mü?
2. 5,000 - 10,000 Kelvin aralığındaki ledi 5,600 Kelvin olarak sabitlemek mümkün müdür?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Tam olarak sabit 5600 bulamayabilirsin. 5500-5600 gibi 50-200 K aralıklarla bulabilirsin. Tek seri istersen aynı renk gelir. Ama direk tam 5600 dersen çok zor bulabilirsin.

Ancak bu kadar güçlü bir ledi soğutmak, uygun bir armatür yapısı içine yerleştirmek (verimlilik açısından) zor bir iştir.
Kendin yaparsan sadece ledli bir armatür yapmış olursun, tasarruf ettireceğini çok sanmıyorum. Bu güçteki ledler zaten lm/W (verimlilik) açısından düşük ledler, bir de buna verimsiz bir armatür eklenirse alacağın ışık umduğundan çok düşük olabilir.

Berkitu, bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Ancak bu özel bir proje, verimlilik kaygısı yok. Soğutmaya gelince şu an elimdeki ledi 35C'de gayet stabil çalıştırabiliyorum.

Bahsettiğin 50-200 K'lık aralıklar hiç sorun olmaz. Nereden temin edebileceğim konusunda bir bilgi verebilirsen çok sevinirim

Dexxen bilgi için çok teşekkür ederim. Bu bir proje olduğu için şu an arge aşamasında diyebilirim. Bu yüzden adet sıkıntılı. Yani maksimum 2 adet olabilir.

Ancak üretim aşamasına gelindiğinde ciddi adetler konuşuyor olabiliriz.

Datasheetleri henüz inceleyemedim. Oldukça karışık görünüyor.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri