4s bms kart bağlantısı

Eto54

Üye
Öncelikle herkese merhala konuyu doğru yerde mi açtım bilmiyorum bu başlık altında benzer konular var diye buraya açtım konuyu.
Sorunum şu 4s 40a bms devresi kullanıyorum 3.7v 4 tane 18650 pilim var. Hepsini kendi içinde seri olarak bağladım. Batarya grubunun (-) ucunu kart üzerinde 0v hattına (+) ucunu da kartın 16v hattına bağladım ve ölçü aleti ile ölçüm yaptım bir sorun yok maktabımda çalıştı. Ancak 1. Pilin (+) ucunu kartın 4.2v hattına bağladığımda kartın çıkış değeri 11.7v a düşüyor ve matkabımı çalıştırmıyor. Diğer hatlarda bir problem yok sadece 4.2v hattina bagladigimda bms cikis voltaji düsüyor bunun sebebi nedir nerede hata yapıyorum kulladıgım bms devresi :
https://urun.n11.com/arduino-urunle...on-lityum-batarya-bms-koruma-karti-P422774607

2. Pilin (+) ucunu kartın 8.4v hattına ve 3. Pilin (+) hattını kartın 12.6v hattına bağlı durumda

Son düzenleme:
Öyle bağlantı olmaz. Tüm pilleri kendi voltaj uçlarına tek tek bağlayacakin. Sen başı ve sonu baglamişsin.

Ekli dosyalar

• images (8).jpeg
    images (8).jpeg
    31.7 KB · Görüntüleme: 63
Tum pilleri de kendi voltaj uclarina bagladim zaten ancak ilk pili kendi voltaj hattina bagladigimda toplam voltajin degerini dusuruyor sorunum bu

Doğru bağladiysan problem devrededir. Hatalı lehim vs yakından incele, başka da yapılabilecek birşey yok.

Tesekkur ederim attigin resim ile baglantimi kontrol ettim baglantim dogru peki 4.2 v hattina herhangi bir baglanti yapmadan kullansam ne olur sarj konusunda ne gibi sıkınti yasarim

Pilleri kontrol edin, kutupları mı karıştırdınız? Ölçü aletiniz yok mu? Bunlarda değil fakat standart kalem pilde başıma geldi kutup yer değiştirmişti proplar doğru konumda 1.5v yerine -(eksi)1.5v olmuş ve artı ile eksi işaretli toplama işareti sonucu 1 pil kadar eksik oluyor.

Pilleri kontrol edin, kutupları mı karıştırdınız? Ölçü aletiniz yok mu? Bunlarda değil fakat standart kalem pilde başıma geldi kutup yer değiştirmişti proplar doğru konumda 1.5v yerine -(eksi)1.5v olmuş ve artı ile eksi işaretli toplama işareti sonucu 1 pil kadar eksik oluyor.
Olcu aletim mevcut dediginizi deneyip sonucu yazacagim bende de tam 1 pil eksik cikiyor

Olcu aletim mevcut dediginizi deneyip sonucu yazacagim bende de tam 1 pil eksik cikiyor
Kutuplarim yer degistirmemis sanirim kartta bir ariza var 4.2v hattina baglanti yapmazsam ne olur

4s bms devresi var normalde 16.8 volt almam lazım ama 12.20 volt alıyorum bağlantılar doğru

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri