4lü Röle Kartında 1. ve 4. Röle Çalışmıyor

Arkadaşlar herkese merhabalar, Esp8266 kullanarak internetten röleleri açıp kapatan bir uygulama yaptım fakat 2. ve 3. röleler çalışırken 1. ve 4. röleler çalışmamakta. Çalışmayan röleleri uzaktan açtığım zaman ışıkları yanıyor fakat tık sesi gelmemekle beraber kısa devre kontrolü yapığımda da anahtarın değişmediğini anlıyorum.

Yaptığım bağlantı aşağıdaki gibi;
A.png

Resimde röleler 5 volt gözüküyor fakat ben 12 volt 10 amper röle kullanıyorum. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor yardım edebilirseniz sevinirim kolay gelsin.

güç kaynağı gücü röleleein hepsini çekmek için yeterli olmaya bilir mi acaba
Arkadaşlar herkese merhabalar, Esp8266 kullanarak internetten röleleri açıp kapatan bir uygulama yaptım fakat 2. ve 3. röleler çalışırken 1. ve 4. röleler çalışmamakta. Çalışmayan röleleri uzaktan açtığım zaman ışıkları yanıyor fakat tık sesi gelmemekle beraber kısa devre kontrolü yapığımda da anahtarın değişmediğini anlıyorum.

Yaptığım bağlantı aşağıdaki gibi;
Ekli dosyayı görüntüle 52854

Resimde röleler 5 volt gözüküyor fakat ben 12 volt 10 amper röle kullanıyorum. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor yardım edebilirseniz sevinirim kolay gelsin.

1 amper kaynak yeterli.Ama kaliteli 1 amper ise.
Kodda sorun olabilir mi?

1. ve 4. röleyi tek başına çalıştırmayı denediğinde de aynı hatayı alıyorsan lehim noktalarına bak muhtemelen lehim ayrılmış olabilir ya da röle yanmış ta olabilir. Eğer tek başlarına çalışıyorlarsa güç kaynağı akımını yükselt 2.1 amper yeterli olabilir

1 amper kaynak yeterli.Ama kaliteli 1 amper ise.
Kodda sorun olabilir mi?

Kodu tekrar inceledim fakat orada da hata göremedim.

1. ve 4. röleyi tek başına çalıştırmayı denediğinde de aynı hatayı alıyorsan lehim noktalarına bak muhtemelen lehim ayrılmış olabilir ya da röle yanmış ta olabilir. Eğer tek başlarına çalışıyorlarsa güç kaynağı akımını yükselt 2.1 amper yeterli olabilir

İlk başlarken röleye adaptürü direkt bağlamıştım yani kırmızı ve siyahı :p Sonra duman çıktı ve hemen söküp doğru bağlantısını öğrenmiştim, onun bir zararı olmuş olabilir mi o zaman.

Optokuplorunuz yanmis olabilir.

Duman ciktiysa mutlaka bir yerlerde sorun vardir.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri