48v 5kw inverter ve saatte 5kwlik tüketim

Keskin50

Üye
sevgili arkadaslar diyelimki benim evde 8saate 5kwlik tüketim var gündüzleri hem 5kwlik tüketimi karsilamam ve gecede 5kwlik tüketiimi kesintisiz 8 saat akküden almam icin öncelikle akkulerinde günlük sarj edilmesi gerekiyor. ,Bu durumda ne kadarlik bir panel ve akku grubu olusturmam gerekve akulerin Ah degerleri ne olmali Inv 5kw/48v oldugunu düsünürsek

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Neden sami usta neden gecirmemem gerek.

12 saat üzerinden kabaca bir hesap yapalım watt/volt=amper olarak hesaplayabilirsiniz saatte 5kw 5x12 saat 60.000 watt yapar 100 er watlık panel koysanız 600 panel demek (buna boş bir arazi lazım galiba)yanlış hesaplamıyorsam varın aküleri şarj kontrol ünitelerini falan siz düşünün artık.sizin tüketiminiz saatlik 5kw değlde günlük 5 kw olabilirmi.?

sevgili arkadaslar diyelimki benim evde 8 satte 5kwlik tüketim var gündüzleri hem 5kwlik tüketimi karsilamam ve gecede 5kwlik tüketiimi kesintisiz 8 saat akküden almam icin öncelikle akkulerinde günlük sarj edilmesi gerekiyor. ,Bu durumda ne kadarlik bir panel ve akku grubu olusturmam gerekve akulerin Ah degerleri ne olmali Inv 5kw/48v oldugunu düsünürsek

gece 8 saat olarak gündüzleri günes dogmasindan batimina kadar olan süredeki tüeketim olacak arkadaslar.Buda 5kw Düzelltim arkadaslar

Ben sadece akilli tam sirus inverter kullanmak istiyorum 5kw/48v reg. falan olmayacak akkuleri direk inv baglamak gerek

Moderatör tarafında düzenlendi:
24 saat için toplam 5kw harcayacaksınız diyelim yine watt/volt=amper olarak hesaplayabilirsiniz 5000w/48v=104.166 amper yapar 5000/8 saat güneş aldığınızı var sayalım satte 625 watt yapar.
ortalama olarak yedekli olması bakımından size toplamda 200 amper civarı akü ve 7 adet 100 watt güneş paneli + şarj regülatörü lazım.kolay gelsin.

tskler ustam ellerinize saglik,cok guzel aciklamissiniz,sayenizde yavas yavas bizde ögreniyoruz.
Peki ustam reg,siz olmadan olmuyormu mesalaga ben akkuleri direkt inv baglayamazmiyim 5kw/48v inv tam sirus Inv mesalaga

regülatörü güneş paneli ile akü arasına bağlıyorsunuz aküler sağlıklı şarj olabilsin diye.direkt olarak aküye inverter bağlayabilirsiniz bildiğim kadarı ile.regülatörlerde çok pahalı değil sanırsam siz genede kullanın.aküleriniz için.

Forum istatistikleri

Konular
128,174
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri