48 adet ip kamera kablosuz veri transferi hk.

emrkcm

Üye
Merhabalar 250 dönümlük arazi içerisin de bulanan besi çiftliğine 44 adet 2 mp sabit ip kamera ve 4 adet de speed dome kamera takılacak sorunum şu ki :

9-12-14-9 bunlar ayrı ayrı olan lokasyonlardaki kamera adeti ve 4 tane de bunlara yakın speed dome kamera olacak,her bir lokasyon icin kameraları bir switchte toplayıp oradan 4 veya 5 anten ile tek bir antene yönlendirsem sonra switch ile nvr cihaza girsem sağlıklı olurmu yada başka önerisi olan varsa kullanılacak malzeme bilgisi vs. Ne lazımsa yardıma ihtiyacım var

Speed dome kameranın biri ortalama 300 400 metre 9 adet kamera 150 metre diğerleri acısına göre 10 metre ile 90 metre arası degisiyor

ayrı ayrı alsan daha iyi olur normalde merkeze omni anten taksan olur ama sıkıntılar oluyor.birde kamera sayısı nokta bazında fazla kamera, bit rate ile antenın taşıma kapasıtesini hesapla.

Merhabalar 250 dönümlük arazi içerisin de bulanan besi çiftliğine 44 adet 2 mp sabit ip kamera ve 4 adet de speed dome kamera takılacak sorunum şu ki :

9-12-14-9 bunlar ayrı ayrı olan lokasyonlardaki kamera adeti ve 4 tane de bunlara yakın speed dome kamera olacak,her bir lokasyon icin kameraları bir switchte toplayıp oradan 4 veya 5 anten ile tek bir antene yönlendirsem sonra switch ile nvr cihaza girsem sağlıklı olurmu yada başka önerisi olan varsa kullanılacak malzeme bilgisi vs. Ne lazımsa yardıma ihtiyacım var
Tp link in ürünleri güzel ben 5210 model acess poit kulanıyordum çift taraflı 5km mesafeden internet kulanıyorduk 52 km açık alanda mevzili vardı bu cihazlar access point reapter üniversal reapter client mod gibi çeşitli modlarda kulanılabiliyor ben olsam merkeze bir adet bunlardan koyar acesspoint yapardım kameraları da client moda kulanırdım her kameraya bir cihazla kesin olacağı görüşündeyim ama sen sanırım örneğin 4 lü kameraları cat 5 veya 6 ile kablolu gruplayıpmı aktarmayı düşünüyosun öle denemedim ama büyük ihtimal olacaktır bu cihazlarda harici anten cıkışıda var ben 30 db parabolik anten ve 15 db ommi anten le kulanıyordum

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,925
Son üye
Taylor Quinntin

Yeni konular

Geri