40A Adaptörden duman çıktı Düşük Voltaj Ve Cızırtı Yapıyor Ne yapmalıyım

Ahms2

Üye
Acil Yardım Adaptör Yandı

Ekli dosyalar

• 15699539825839078159411710188754.jpg
    15699539825839078159411710188754.jpg
    279.7 KB · Görüntüleme: 53
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
değiştir yenisini al ve bu kadar zorlama bir daha ki sefere

Ben her hangi bir zorlama yapmadım Sadece 250w yazan yer vardı onu 110 a çektim duman çıkmaya başladı yanlışlıkla olan bişey yani

O resimdeki sağdaki kondansatörlerin dışını sen soyup çıkartmadıysan bir daha bu güç kaynağına enerji verme. 220 girişi 110 voltta çalışmak için voltaj kademesini düşürmüşsün yani cihaza aşırı yüksek voltaj vermişsin. Muhtemelen girişteki kondansatörlerin bozulmuş mosfet yada anahtarlama elemanıda gitmiştir.

Bence elektronik tamiri ile uğraşan biri vara mahalle yada şehrinizde tamire verin işin ehli biri baksın. Bilgin yoksa bu cihaz üzerinde ölümcül derecede riskli voltaj var. Bu yüzden çok fazla uğraşmanı tavsiye etmem.

üniversal bir adaptörün 220 -110 volt ayarınla oynamışsın,garibim adaptörde 110 voltta çalışacağını zannerdeken 220 volt yemiş kötü yola düşmüş.yani acemiliğin sana bir adaptarö patladı

O resimdeki sağdaki kondansatörlerin dışını sen soyup çıkartmadıysan bir daha bu güç kaynağına enerji verme. 220 girişi 110 voltta çalışmak için voltaj kademesini düşürmüşsün yani cihaza aşırı yüksek voltaj vermişsin. Muhtemelen girişteki kondansatörlerin bozulmuş mosfet yada anahtarlama elemanıda gitmiştir.

Bence elektronik tamiri ile uğraşan biri vara mahalle yada şehrinizde tamire verin işin ehli biri baksın. Bilgin yoksa bu cihaz üzerinde ölümcül derecede riskli voltaj var. Bu yüzden çok fazla uğraşmanı tavsiye etmem.
Tam olarak öyle bi hata yaptım biliyorum ölümcül olduğunu sadece açıp neyin zarar gördüğünü öğrenmek istedim yapılır veya yapılmaz diye baktım ona görede önlem aldım Teşekkür ederim Bu bilgi için Tam olarak bunu öğrenmek istiyordum Eyvallah

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri