4 pinli adaptör

aliorhan43

Üye
Yağun yağışlardan yönetim odasıda nasiplenmiş yerde duran adaptörde arıza yapmış, baya eski bir adaptördü yenisini alalım dedik ama 12 v 3.3 amper adaptörün 4 pin girişlisi gerekiyor, çin dışında burada bulamadım, güvenlik cihazı pin girişli öncesine kameralar için çoklayıcı koyulmuş, her ikiside cihaz ve çoklayıcı 4 pin giriş ile bağlanıyor. https://tr.aliexpress.com/i/1005002834287329.html buna benzer birşey ülkemizde nette bulamadım hep jak girişli mevcut, ne yapabilirim, atrıca aliexprestekide oldukça pahallı.
adap.jpg

Voltaj ve akım değeri uygun başka bir adaptör alıp eski kabloyu yeni adaptöre ekleseniz olmuyor mu?
bulamassam son çare olarak aklımda, jaktan pine dönüştürücü gibi birşey bakıyorum, aslında aynısının 5 amperliği var fiyatı biraz pahallı ama amperin fazla olması etkilemez sanırım, o konuda bilgili olan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim.

bulamassam son çare olarak aklımda, jaktan pine dönüştürücü gibi birşey bakıyorum, aslında aynısının 5 amperliği var fiyatı biraz pahallı ama amperin fazla olması etkilemez sanırım, o konuda bilgili olan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim.
Voltaj uygun olduktan sonra amperinin fazla olmasının zararı olmaz. Aynısından çalışan başka bir tane var mı elinizde? Şimdi ufak bir araştırma yaptımda sanki 4 pinin 2 sinde 5,5V diğer ikisinde 2,5V var gibi bir izlenim oluştu bende. Eğer elinizde aynısının çalışanından bir tane mevcutsa pinlerdeki voltajları ölçerseniz daha net cevap verebiliriz.​

Son düzenleme:
Voltaj uygun olduktan sonra amperinin fazla olmasının zararı olmaz. Aynısından çalışan başka bir tane var mı elinizde? Şimdi ufak bir araştırma yaptımda sanki 4 pinin 2 sinde 5,5V diğer ikisinde 2,5V var gibi bir izlenim oluştu bende. Eğer elinizde aynısının çalışanında bir tane mevcutsa pinlerde voltajları ölçerseniz daha net cevap verebiliriz.​
yok hocam tek adaptör vardı o da arıza yaptı, adaptör üstünde şeması var 2 bacak eksi 2 bacak artı onun için jaklıda sorun çıkabilir diye düşündüm. 220 girişten 12 v çıkışları ölçtüğümde artı bacaklarda tepki yok eksi olanlar da ses var.

+ - 12V
+ - 12V şeklindeyse sorun olmaz başka bir 12 V adaptör alınıp kablo uyarlanabilir ama

+ - 5,5V
+ - 2,5V şeklinde bir yapı varsa 12V adaptörü bağladığınızda cihaz arızalanır.

Adaptörü taktığınız cihazı açıp konnektörden ayrıntılı fotoğraflar paylaşabilirseniz nasıl bir yapı var anlaşılabilir.

+ - 12V
+ - 12V şeklindeyse sorun olmaz başka bir 12 V adaptör alınıp kablo uyarlanabilir ama

+ - 5,5V
+ - 2,5V şeklinde bir yapı varsa 12V adaptörü bağladığınızda cihaz arızalanır.

Adaptörü taktığınız cihazı açıp konnektörden ayrıntılı fotoğraflar paylaşabilirseniz nasıl bir yapı var anlaşılabilir.
şimdi elimde yazıcı adaptörü vardı onun çıkış şemasına baktım 20v ile 15v şeklinde yani 2 farklı voltaj çıkışı veriyor, bunun çıkışı sadece 12v şeklinde yazıyor, cihaz yönetim odasında yarın söküp bakacağım. Olmassa 5 amperlik olanı alacağız.

şimdi elimde yazıcı adaptörü vardı onun çıkış şemasına baktım 20v ile 15v şeklinde yani 2 farklı voltaj çıkışı veriyor, bunun çıkışı sadece 12v şeklinde yazıyor, cihaz yönetim odasında yarın söküp bakacağım. Olmassa 5 amperlik olanı alacağız.
Pinlerde 2 farklı voltaj yoksa sadece 12 V çıkış veriyorsa iş kolay.

Burada adaptör üzerindeki etikette sabit 12 volt olduğu ve hangi pinler olduğu görülüyor.

En kötü önerilerde olduğu gibi kablosu kesilip 12 volt başka bir kaynaktan bağlantı sağlanabilir.

Screenshot_20230613-230950_Chrome.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri