4 mm cam okuması için hareketli aksam üzerine hangi sensörü kullana bilirim?

TheRisky

Katılımcı Üye
Önce likle forum daki herkese selamlar diliyorum. Cam boyama ve kumlama sektöründe faaliyet veren firmamızdaki en büyük sıkıntım. Camı okuyamayışım... özellikle sensorun bulunduğu yerin hareketli olması nedeni ile sensorun kaçırması ölçülerde sapmalara yol açıyor. Bir zamanlar ultrasonıc sensor kullanıyorduk fakat maaliyeti yüksek olduğundan cisimden yansımalı kullanmaya karar kıldık. algılşama mesafesi min. 20 cm. hangi sensörü tavsiye edersiniz şimdiden teşekkürler.

SICK VT12T Serisi var teach yapabiliyorsun mesafeye alırken sorun ama ultrosonik fiyatına gelebilir

arkadaşım bu tip uygulamalarda en iyi kapasitif sensördür.

Sağolun arkadaşlar. Kapasıtıf sensor kaçırıyor. Sebebi ise sensorun hareketli bir aksamın üzerinde oluşu. Bakalım fotek marka cisimden yansımalı transparan cisimlerı algılama ozellikli bir sensör geliyor bugun denicez. :) ilginize teşekkür ederim.

Dostum eğer şirkette çalışıyorsan benden sana tavsiye Sick, İFM, Endress&hauser gibi firmaları senin şirketine çağırıp bire bir şikayetini belirtmendir. Bu tür şirketler size daha kolay yardımcı olabilir.
selam dua ile

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri