4 katlı kameralı diyafon devre hk.

tekkollu

Üye
saygıdeger abılerım:
ben 4 katlı bi bianın bahce giriş kapısına,apartman giriş kapısına,her kattaki daire girişine ve daire içlerine DT8 kablosunu döşedim.Bağlatıyı yapmadım,müsterim dısarıdan zıle basıldığında içeriden onu gören kameralı diyafon alcakmış.Benım yenıden kablo cekmem lazım gelıyo mu ? yanı kamera için...yoksa DT8 den kamera verisini de yollayabilir miyim?

*"Bakarmısınız, Yardım, Bakmayan kalmasın, Lütfen Yardım" gibi başlıklarla konu açmak yasaktır. Başlık bir konunun özeti niteliğinde olmak zorundadır. Lütfen konu açarken başlık seçmeye dikkat ediniz.Forum kurallarına uyalım.
düzenleyen:volcanoos

Moderatör tarafında düzenlendi:
mrb tekkollu arkadaşım.kablonu değiştirme olanağın varsa G 12 kablo çekmen gerekiyor.şayet kablonu değiştiremiyorsan..... şubelere RG6u anten kablosu ve iki çift telefon kablosu paralel çeke bilirsin.............dt 8 diafon kablosu işini görmez açıkcası.....birde şu var her daire için zil devresi çektinmi........şayet çekmdiysen her daireden bir zil teli zil paneline çekmen gerekiyor.......

hasan kardeşim
G 12 kABLOSU NASIL BİŞEY
yanı 12 tellı mi?

g12.......... görüntülü 12 telli kablodur içinde 12 adet tel ve bir adet koaksiyel kablo vardır.......yalnız bi düzeltme yapmam gerekiyor kablo koduyla ilgili.G10(DT12) olması gerekiyor kablonun kodu.ağız alışkanlığı g12 demem........koaksiyel kablo+12*0.22 mm capında bi zayıf akım kablosudur..........

Son düzenleme:
arkadaşımıza en az 12 damarlı bir kablo gereklidir mevcut DT8 kablonun yanından bi tane daha aynı kablodan da geçirebilirsin

2 adet dt8 çekmesi durumunda şubelere bağlanacak renkleri karıştıra bilir ve arıza Bakım yapılrken biraz sorun olur.12 damarlı kablo+koaksiyel kablo çekilmesi gerekiyor.........G10(DT12) kodlu kabloyu kullanır ise hiç bi sorun yaşamaz....saygılarımla.........

ewet arkdaşım dt8 ile görüntülü diafon sistemi kura bilirsin audıo firmasının ürettigi
5+n serisi le bu mümkün...

aradığım hiçbişiyi bulamıyorumki yaaaa. diyafona bakıyorum 2 saat oldu 1 devre zor buldum. bukadar kullanılan sitede olmaması çok garip.

cctv4+1 kablo cekmen gerekiyor dt8 in yanında

Son düzenleme:
değerli meslektaşım seni bu durumdan sadece commax kurtarır. sakın commax bayisi olduğumu falan düşünmeyin bende maaşlı çalışan bir emekçiyim.biraz tuzludur ama kaliteside tartışılmaz

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri