4 cıkıslı ethernet kontrol devre kod+lyt+ program

Boş işler! Smd çipi kim monte edebilir ?
SBC65EC with Ethernet, RS232, I2C, 12 Analog Inputs [SBC65EC] - £49.90 : SK Pang Electronics, Arduino, Sparkfun, GPS, GSM
Zaman kaybı gibi bir şey (öğrenmek istiyorsanız başka..)
Smd çipi monte tekmek 45 sn sürer.Yurtdışından ürünleri toplu alırsanız fazladan ürün fiyatı kadar gümrük vergisi ödersiniz.Sizin mantıkla bakarsak zaten ethernet modul 10$ alıyorsununuz ama 50 adet için 500$ ürün parası ve 1500tl gümrük vergisi ödediğini düşünürseniz mantıklı oluyor.Yazılım ve pcb size ait oldugu için istediğiniz değişikliği yapabiliyorsunuz.Neden siz yurt dışından alıyorsunuz.Onlar sizden alsın.Tüketici değil üretici olalım.Yukarıdaki devrenin modifiye edilmiş haliyle yapılmış 4 adet piyasada kullanılan TSE belgesi alınmış ürünüm var. Made in TÜRKİYE :)
Genede tercih sizin.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Smd çipi monte tekmek 45 sn sürer.Yurtdışından ürünleri toplu alırsanız fazladan ürün fiyatı kadar gümrük vergisi ödersiniz.Sizin mantıkla bakarsak zaten ethernet modul 10$ alıyorsununuz ama 50 adet için 500$ ürün parası ve 1500tl gümrük vergisi ödediğini düşünürseniz mantıklı oluyor.Yazılım ve pcb size ait oldugu için istediğiniz değişikliği yapabiliyorsunuz.Neden siz yurt dışından alıyorsunuz.Onlar sizden alsın.Tüketici değil üretici olalım.Yukarıdaki devrenin modifiye edilmiş haliyle yapılmış 4 adet piyasada kullanılan TSE belgesi alınmış ürünüm var. Made in TÜRKİYE :)
Genede tercih sizin.

Sizi tebrik ederim faydalı ürünler yapmışsınız. (Bana yap deseler ömrüm yetmez :) )
Size çalışmalarınızda başarılar dilerim(Bu samimi bir cümledir.).
Bazı şeyleri atlıyoruz arkadaşlar.
Bana o kartdan 5000 tane lazım olsa ben 25-35 dolara tanesini alırım(Üstünde de kendi adım yazar)
Burada mesele malzemenin universal olup olmamasıdır.
Transistör bile üretilmeyen bir ülkede hazır kompenantlar yapmak ne kadar mantıklıdır?
Devlet tablet pc ihalesinde yerli üretim zorunluluğu olduğunu belirtiyor(bknz MEB ihaleleri)
Bir entegrenin içine 4 tane pic üç tane avr işlemci koyamıyorsak yaptığımız ekipmanlar sadece lamba açıp kapar.
Bu arada yaptığın parçayı can bus ile haberleştirerek akıllı bina sistemlerinde kullanılsın(nacizane bir fikir).
Şahsım adına bana saniyede 1 mhz sinyal sayacak yada 1mhz software pwm çıkışı verecek ürünler ilgilendiriyor.
Biz neden öyle her amaca ayrı ayrı ürün geliştirelim ?
Tek parçayı ister otomobile ister binaya ister makineye takalım çalışsın. Milyarlarca kompenant ve bir okadar da çözüm yollarını araştırmaya bizim ömrümüz yetmez....

seagate hocam sen haklisin bos isler bunlar bende buna karar verdim.aldim bir adet rasperry pi b keyfime bakacam 77 tl yapmaya ugradmaya degmez samimi olarak soyluyorum uretmek yersiz bu ulkede

seagate hocam sen haklisin bos isler bunlar bende buna karar verdim.aldim bir adet rasperry pi b keyfime bakacam 77 tl yapmaya ugradmaya degmez samimi olarak soyluyorum uretmek yersiz bu ulkede

Bizim orlarda bir laf var "Attığın taş ürküttüğün kurbağaya deyecek diye".

Aynı projeyi bir de şöyle yapalım.
1 adet Raspberry Pi
8 adet mcp23s17
1 adet en dandiğinden delikli partenaks
Lehim tel vs..

128 adet programlanabilir I/O
800 Mhz işlemci
512mb ram
32 GB harddisk
Ethernet wifi

Ne oldu toplamda 200 Tl civarı bir maliyet ama bu devre ile kontrol edemeyeceğiniz hiç bir şey yok.
Bu adi devlet bizim üretme zaafımızı kullanarak sırtımızdan para kazanıyorlar.
Domatesi alıp satan domatesi ekenden daha çok kazandığı bir ülkede "bu neyin kafası?" diye sorarlar adama..
Neymiş efendim tüpütak, azelsan gibi kurumlar roket yapmış da zerzevat yapmışda bilmem ne ...
Nasa nın kaynakları açık (Kapatılınca mesaj attım(küfrettim) geri döndüler) MIT bir çok lisans üretmiş ve çoğu kamuya açık
insan 2 dakka düşünüp "Siz ne ürettiniz looo?" sorusunu sormadan alamıyor kendini.
Tüp gecit yapıldı blah blah blah yapan firmalara bakarmısınız lütfen, taşaron firmalar kimler ?
Bu kurumların içinde elbet helal süt emmiş insanlar var ama orana baktığınızda "vay anam" dersiniz.
Kıçlardan kahramanlık hikayeleri (epope) uydurmakla anca size oy verenleri kandırırsınız.
"Yerin kulağı var, benimde kulağım var. Öyleyse ben 'Yerim' ! " Yemem Arkadaş.....

rasperry pi B de hangı işletim sistemi kullanıyorsunuz.Bu otomasyon tarzı için en ıyısı hangısı bana yardımcı olursanız sevınırım.

raspbian dene derim , ancak burada işletim sisteminin yanında hangi programlama dilini kullanacağına karar vermen de çok önemli. Python , C , Java vs çeşitleri var , hatta shell script ile bile çok basit ama uygulama yazabiliyorsun.

raspberry ile ilgili ethernet sorunu olan varmı arkadaslar.
ben i-o controller yapıyorum da ethernet kontrollü, örnek veriyorum çalıştırdıktan 1 saat sonra veri iletişimi kopuyor. bağlantı var ama veri akışı olmuyor. sebebini yorumlayabilecek varmı acaba ?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri