3v uyarı ledini 220v ile çalıştırmak

oflurecep

Üye
Merhaba.

Sıcak silikon tabancası genelde açık unutabiliyoruz, bunlar açık olunca da ömürleri azalıyor, bunun önüne geçmek için anahtar sonrasındaki 220 ye şu 3 v lık kırmızı ledlerden takmayı düşünüyorum, hazır takacağım, sağına ve soluna takmayı düşünüyorum.

İnternette direnç ile bu yapılabiliyor ama tam açıklama bulamadım.

Şu görseldeki gibi mümkün mü? Yapanlar yapmış ama ömrü ne olur.

Sonuçta anahtarlı prizlerde bu ledlerden var.

1604817394623.png

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Çok detaylı işleme gerek yok aslında.

Anahtarlı priz geldi aklıma ve söküp baktım içini, sadece bir direnç ile ampul 220 ye bağlanmış.

Bu prizler saatlerce çalışan ürünler, yani bu şekilde saatlerce çalışıyor bu ampul.

Bİlgisi olanlar bunu değerlendirebilir mi?

Elektirikten anlarım ama bu incik boncuk işlerinden pek anlamıyorum.

1604953516090.png

Aynen öyle basit bir yapıya sahip fakat uzun süreli kullanıyorsanız silikon tabancasını görseldeki direncin gücü dayanmayabilir 0.5 watlık dirençle sorunsuz çalıştırabilirsiniz direkt faz nötr bağlantılarını yapacaksınız fakat bağlayacağınız ledin kaç volt ile çalıştığını biliyor olduğunuzu varsayarak bunu size söylüyorum.kolay gelsin

Aynen öyle basit bir yapıya sahip fakat uzun süreli kullanıyorsanız silikon tabancasını görseldeki direncin gücü dayanmayabilir 0.5 watlık dirençle sorunsuz çalıştırabilirsiniz direkt faz nötr bağlantılarını yapacaksınız fakat bağlayacağınız ledin kaç volt ile çalıştığını biliyor olduğunuzu varsayarak bunu size söylüyorum.kolay gelsin
Daha almadım, ama ilk mesajdaki resimde olan 3v lık ledlerden düşünüyorum, genelde sistemlerde bu led kullanılıyor.

1 tane kırmızı, 1 tanede yeşil alacağım, birbirinden bağımsız olacak şekilde monte edeceğim.

Silikon tabancası anahtarlı, anahtar öncesine kırmızı ledi, anahtar sonrasına ise yeşil ledi bağlaycağım.

Böylece silikon tabancası pirize takılınca kırmızı led yanacak, silikon tabancasının anahtarını açıp çalıştığında ise yeşil led yanacak.

Böylece prize takıldığını ve açık olduğunu anlayacağız.

Bazen prize takıyoruz ama açmayı unutuyoruz, bazende kullandıktan sonra kapatmayı ve prizden çıkartmayı unuyoruz.

Bu hem aletin ömrünü kısaltıyor, hemde sinir derecede sağa sola silikon bulaştırıyor.

Anahtarlı grup prizler de ve kontrol kalemlerinde neon lamba kullanılıyor.
Tek dirençle 220 volt ile bu lambaları çalıştırmak kolay.
Ama normal 3 volt mantar ledleri aynı şekilde çalıştırmak nasıl olur bilemedim.

Daha almadım, ama ilk mesajdaki resimde olan 3v lık ledlerden düşünüyorum, genelde sistemlerde bu led kullanılıyor.

1 tane kırmızı, 1 tanede yeşil alacağım, birbirinden bağımsız olacak şekilde monte edeceğim.

Silikon tabancası anahtarlı, anahtar öncesine kırmızı ledi, anahtar sonrasına ise yeşil ledi bağlaycağım.

Böylece silikon tabancası pirize takılınca kırmızı led yanacak, silikon tabancasının anahtarını açıp çalıştığında ise yeşil led yanacak.

Bazen prize takıyoruz ama açmayı unutuyoruz, bazende kullandıktan sonra kapatmayı ve prizden çıkartmayı unuyoruz.

Bu hem aletin ömrünü kısaltıyor, hemde sinir derecede sağa sola silikon bulaştırıyor.
O şekilde kullanmanız için transformatör kullanmanız gerekli ve o da olmaz silikonu kullanamazsınız

Ledi yüksek kandela ve açılı alın. 2. Mesajdaki gibi bağlayın.

resimdeki gibi bir bağlantı işinizi görürmü?

Ekli dosyalar

• devre.jpg
    devre.jpg
    55.3 KB · Görüntüleme: 32

Forum istatistikleri

Konular
128,353
Kullanıcılar
450,208
Son üye
UmutGK0

Yeni konular