380vac motor

ali0808

Üye
slm arkadaslar bır sensor le 380vac motorun mılını okutmak ıstıyorum motor mılı dudugunda harıcı calısan motorlarda var onları devre dısı bırakmasını ıstıyorum nasıl yapabılırım.

Mil okutma ve durdurma nasıl oluyor tam olarak ne istiyorsun bu motorun kontaktörüne diğer motorları bağla bi nevi uzaktan kontrollü anahtar gibi.

Mil okutma ve durdurma nasıl oluyor tam olarak ne istiyorsun bu motorun kontaktörüne diğer motorları bağla bi nevi uzaktan kontrollü anahtar gibi.
motorun mılı donup donmedığini anlamak için boyle bır sıstem lazım motorun mılı donmıyorsa dığer motorları tum sıstemi kapanmasını ıstıyorum ama yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkur ederım.

Motor kontaktörle kumanda kontrol edilir önceki mesajımda yazdığım gibi.. kontaktör buraktım motor durur buna bağlı olan diğer cihazlar/kontaktörler da durur

Motor kontaktörle kumanda kontrol edilir önceki mesajımda yazdığım gibi.. kontaktör buraktım motor durur buna bağlı olan diğer cihazlar/kontaktörler da durur
oncelıkle cevap yazdığın içın tşk ederım ben galıba ne demek ısdedığımı anlatamadım benım redıktore bağlı 1ad 380v motorum var bu motorun mlı eğer durursa bana uyarı verecek bunu hangı mazemelerle nasıl yapabılırım ucuzundan.

slm devır bekçısını kullancam ama baska cıhazlarada gerek varmı sadece devır bekcısıyle olurmu nasıl yaparım.
kullanacağın marka modele göre değişebilir. ben kısaca örnek vereyim kumanda sistemini devir bekçisine bağlı olan röle üzerinden devreni kurarsın. devir bekçisi ayarladığın devir alt değer veya sıfır olması gibi durumlarda röleni bırakır veya çeker rölenin NC NO kontaklarıyla işini görür. sen biraz düşünürsen belki daha kolay bir yöntem bulabilirsin .kolay gelsin

kullanacağın marka modele göre değişebilir. ben kısaca örnek vereyim kumanda sistemini devir bekçisine bağlı olan röle üzerinden devreni kurarsın. devir bekçisi ayarladığın devir alt değer veya sıfır olması gibi durumlarda röleni bırakır veya çeker rölenin NC NO kontaklarıyla işini görür. sen biraz düşünürsen belki daha kolay bir yöntem bulabilirsin .kolay gelsin
TEŞEKKUR EDERIM.

Forum istatistikleri

Konular
128,240
Kullanıcılar
450,049
Son üye
elm3ss

Yeni konular

Geri