380 voltu 110 volta düşürecek trafo nasıl yapılır

cemalbey

Üye
Arkadaşlar bana 380 voltu 110 volta düşürecek trafonun nasıl yapıldıgını ögrenmek istiyorum bunu istememin sebebi elimdeki 120 hp gücündeki elektirik motorlarını denemek istiyorum bulundugum yerde 380 voltla sigortalar kaldırmıyor yardımcı olursanız sevinirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bendeki motorların çogu yıldız yıldız çalışan soğutma kompresör motorları

Nasıl bir sistemden beslendiğiniz konusunda bilgi verebilirmisiniz ?Ne tip sigorta kullanıyor-
sunuz ?Bu güçteki motorları çalıştırmadan önce,sargı direnci ( miliohmmetre ile ) ve izo-
lasyon direnci ölçümleri yapmak gerekir.Bu ölçümleri yaptınızmı ?

Ben şimdi bir şeyi anlamadım. 380 voltta atan sigorta nasıl olacakda 110 voltta atmayacak.????

sen sorunu biraz daha düşünmelisin arkadaşım sigorta niye atıyor önce bi onun çözümüne bak voltajı düşürmekle sigortanın atmasına engel olamazsın ki

Sayın Cemal bey anladığım kadarıyla siz motorları test etmek amaçlı çalıştırmak istiyorsunuz ve besleme sigortanız bu güçteki bir motoru çalıştırmak için yetersiz kalıyor.Motor ilk kalkınma anında demeraj akımı çektiği için sigortanız atıyor.Motoru boşta yani yüksüz çalıştıracaksanız 380v/110 volt trafo yaptırarak sorunu çözebileceğiniz gibi bunun çok çeşitli yöntemleri mevcuttur.ben size en pahalısından en ucuzuna doğru çözümleri sıralayayım.
1.Frekans konvertörü ile yolverme.
2.soft starter ile yolverme
3.oto trafosu ile yolverme
4.seri reaktörle yol verme
5.seri watlı dirençle yol verme
tercih sizin

çelik bey 3 4 ve 5. madderi biraz açabilirmisiniz acaba nasıl yapılabileceğini

3.Oto trafosu ile gerilimi kademeli olarak motora uygulayarak motora yolverirsiniz.
4.motora seri reaktör bağlayıp motor yol aldıktan sonra reaktörü bir kontaktör yardımı ile şöntleyebilirsiniz.
5.seri watlı direnci motor devresine bağlayarak motorun yol almasından sonra devreden çıkartabilirsiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,457
Kullanıcılar
450,400
Son üye
ufuki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri