36v 10S2P Bataryaların Paralel Kullanımı Hakkında Sorular

Bu iki batarya 10s2p(36v,4400mah) bunları görüleceği üzere paralel bağladım bataryaların ayrı ayrı bms devreleri var, bu şekilde ilk kez şarj etmeye çalışıyorum, biraz endişeliyim. Yaptığımda yanlış olan bir şey var mı? Çok kişiye sordum, sorun olmaz diyenler oldu... Normaldetekini şarj edip boşaltıyorum sorunsuz ama elektrikli bisiklete amper yetmiyor, paralel bağlarsam anlık çekilen amper ve menzil de artacak, ama bunlar böyle hep paralel bağlı kalacak ve birlikte şarj olup birlikte boşalacaklar. İki bataryanın da kendi içinde bms devreler var... Ne dersiniz?
716766b3-23ab-4d96-9e48-4ee43aa3b4ee.jpg

not: Yandaki şarj aleti neden öyle şekilsiz diye soranlara el cevap; bataryalar hoverboard bataryası old. için doğrudan adaptörü değilde çıkma bir hovbo anakartını araya sokarak sanki hoverboardumun içinde şarj ediyormuşum gibi bir senaryoyla böyle bir şarj aleti temin ettim. Bir usta böylesi daha güvenli dedi.. Tek bataryayı sorunsuz şarj edip kullanıyorum, ama bu paralel olayı ister istemez endişelendiriyor.

Ikisinde se bms var demissiniz. seri baglanti olsa is değişirdi ama paralel baglantida bir sorun olmamasi lazim. Zaten bir pil grubu önce biterse digeri calismaya devam edecektir. Ayrica sarj olurken de yine bir grup once dolup şarjı kesecek, diğeri devam edecektir. Uygun csarj akimini ve voltajıni ayarladiysaniz sorun olacagini sanmıyorum.

Ikisinde se bms var demissiniz. seri baglanti olsa is değişirdi ama paralel baglantida bir sorun olmamasi lazim. Zaten bir pil grubu önce biterse digeri calismaya devam edecektir. Ayrica sarj olurken de yine bir grup once dolup şarjı kesecek, diğeri devam edecektir. Uygun csarj akimini ve voltajıni ayarladiysaniz sorun olacagini sanmıyorum.
Ben de öyle umuyorum , teşekkürler...

Rica ederim. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri