3650 FT Program Takılma Problemi

Aykut4444

Üye
Merhabalar,
Arçelik Çamaşır Makinası 3650 FT model makinamız son zamanlarda program takılıyor. Her seferinde sürekli resetleme yapıyorum. Resetleme sonrası bazen programı tamamlıyor. Genelde tekrar --:-- hata veriyor.
Ana yıkama sonrası kazandaki su boşaltıyor. Bir sonraki adıma geçmiyor ve dakikalarca pompa çalışıyor.
Makinayı test programına alıp konpanent testini gerçekleştirince herhangi bir problem olmuyor. Tüm adımları düzenli bir şekilde geçiyor. Test sonrası tekrar program çalıştırdığımda Yine anayıkama sonrası durulamaya geçmeyip hata veriyor.
1 haftadırlı çamaşırları elimde yıkıyorum :)
Bu konu hakkında yardımlarınızı ve bilgilerinizi paylaşmanızı bekliyorum.
Saygılarımla.

Bende de Beko 2314 BFS var onda da benzer sorun var eşim program takılınca kapağın emniyet siwich ine vuruyor sorun genelde düzeliyor sonra bazende programın son dakikalarında duruyor dün 3 dakika kala durdu yarım saat sonra devam edip bitirdi yıkamayı.Ben tamir etmekten bıktım artık iki sefer kazanı tutan yaylar çıktı ayağın alttaki ayaklar pastan kilitlenmiş ne yaptıysam düzeltemedim işlerim şu aralar bozuk toparlanınca yenisini alacağım şimdilik böyle idare ediyorum

Merhabalar,
Arçelik Çamaşır Makinası 3650 FT model makinamız son zamanlarda program takılıyor. Her seferinde sürekli resetleme yapıyorum. Resetleme sonrası bazen programı tamamlıyor. Genelde tekrar --:-- hata veriyor.
Ana yıkama sonrası kazandaki su boşaltıyor. Bir sonraki adıma geçmiyor ve dakikalarca pompa çalışıyor.
Makinayı test programına alıp konpanent testini gerçekleştirince herhangi bir problem olmuyor. Tüm adımları düzenli bir şekilde geçiyor. Test sonrası tekrar program çalıştırdığımda Yine anayıkama sonrası durulamaya geçmeyip hata veriyor.
1 haftadırlı çamaşırları elimde yıkıyorum :)
Bu konu hakkında yardımlarınızı ve bilgilerinizi paylaşmanızı bekliyorum.
Saygılarımla.
durulama suyu ventili arızalı makine takıldığı zaman ventile elektrik gelmesine rağmen çalışmadığını göreceksin

Ventili değiştirsem herşey normale döner mi?

Kartı kontrol ettirdim herhangi bir problem yoktur.
Makinayı Pompa ve sıkma programında çalıştırdım.
- - : - - bu hatayı verdi.
Kartı farklı bir makina da test ettik sorunsuz çalışıyor.

Ekli dosyalar

• 15599404050945703225302707320212.jpg
    15599404050945703225302707320212.jpg
    430.6 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Ventili değiştirsem herşey normale döner mi?

Kartı kontrol ettirdim herhangi bir problem yoktur.
Makinayı Pompa ve sıkma programında çalıştırdım.
- - : - - bu hatayı verdi.
Kartı farklı bir makina da test ettik sorunsuz çalışıyor.
ne dediğim çok açık durulama esnasında makine su alamayıp ventil bobinine elektrik gelip inliyorsa ventil arızalıdır kontrol edin

Test sırasında ventil arızası görünmez. Çünkü bobini sağlam ama mekanik kısmı açmıyor.
Ancak bobin açık devre olursa arıza verir.
Çift su girişli olanlarda sıcak su alamazsa da arıza verir. Ön yıkamalı programda ön yıkama gözünün ventili çalışmazsa da hata verir.
Ventilleri açmışsınız. Su açıkken dışardan tek tek 220v verip deneyin. Su akmıyorsa arızalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri