31000 hattında kaçak elektrik kullanılabilirmi

selamlar antalya malum oteller diyarı ve malum insan beyni hertürlü üçkağıda da çalışa biliyor bir otelden garip bir teklif aldık teklifin içeriğine fazla girmeyeyim kısaca hücrenin yerini deiştirmek istediklerini bunun içinde hücre önüne enerjiyi kesecek pano koymamı istediler
mevcut hücreye elektriksayaca doğrudan bağlı ve mühürlü olduğu için işlem yapamıyorlar
tedaş yönetmeliğine aykırı davranmak istemiyorum elinde hücre ve trafo talimatnamesi olan varsa paylaşabilirmi
ayrıca diyelim böylebi pano yaptık bunların yanında bir uzman olmadan yapılan panoyu hücreyi baypas yapmak için kullanabilirlermi

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sanırım kullanabilir . çünkü bir iletimci arkadaştan duyduğuma göre insanlar hava hatlarına kanca atarak bile kamyon üzerinde trafo ile kullanmışlar ve daha sonrada bir arızadan sonra şahsın trafosu yanmış birde utanmaz adam kuruma şikayete gelmiş trafomu yaktınız diye bu olduysa inan herşey olur... Bu memlekette...

Sanırım kullanabilir . çünkü bir iletimci arkadaştan duyduğuma göre insanlar hava hatlarına kanca atarak bile kamyon üzerinde trafo ile kullanmışlar ve daha sonrada bir arızadan sonra şahsın trafosu yanmış birde utanmaz adam kuruma şikayete gelmiş trafomu yaktınız diye bu olduysa inan herşey olur... Bu memlekette...

Biz Türkler bu duruma "YUH" diyoruz :D Bu ne yahu?... Gerçekten olmuş mu böyle durum? :)

Arkadaş, yukarıdaki durum yapılmışsa, senin durumunda da sayaç arkasından istenilen hücreye giriş yapılabilir. Ama bu duruma dağıtım şirketinin onay vermesi gerekir.(Proje onayı, hesaplama ve ne amaçla yapıldığı vs.) Yüksek Gerilimden bahsediyoruz. Aksi taktirde ceza ve enerji kesintisine kadar gider.

Haala şu kamyon olayına takıldım ben :)

Sözüne güvendiğim bir meslektaşım kamyon üstü trafo (tost tarifi gibi oldu) gördüğünü söylemişti.Acaba aynı zevat mı? Yoksa iş ahlâkından nasibini almamış kişiler sandığımdan çok mu?

evet arkadaşlar ve bunu anlatan kişi şu anda yg belgesi eğitimi veriyor...onun çalıştığı zamanlarda olmuş..

Bu Kamyon Olayının Aynısı, Geçen senelerde Çalışmakta oldugum mke fabrikasında meydana geldi :D:D:D ilk gördügümüzde bende çok hayret ettim...

Ama türk insanı işte, aklı hemen hemen her mucurluga yarıyor ... :D:D

tabi bizim bulundugumuz bölge yasak bölgeydi, durumun açıga çıkmasından sonra, yasak bölgeye kamyoncuyu alan, elektrigi baglayan felan bayagı mahkeme felan ugraşmışlardı.. ama bizim fabrikadan, 1 tekniker ve 2 güvenlik görevlisi ihraç edilmişti..

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim ilgili teklif güzel ve kazançlı olmasına raman yaptırılacak panonun konulacağı yer konusunda anlaşamadık vazgeçdik gerçi biz bıraksakda parayı seven bi ceryancı diyim artık bu işi yapar ...

son olarak dağıtım şirketleri ve kontrolleri biraz araştırdım tamemiyle paraya bakıyor aynı zamanda kontrole gelen adamda paraya bakıyor sanırım bu konuda sağlam bi yönetmelik de yok boşlukları teaş zararına para dolduruyor bir yerde karşılaştım trafonun üstünde su gideri var ve akıtırsa tam og barasına denk düşüyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
sizler yine kamyon üzerinde görmüşsünüz , ben urfa siverekte at arabası üzerinde gördüm .

Forum istatistikleri

Konular
128,213
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri