3 fazlı asenkron motorun uzaktan kumanda ile çalıştırılması/çalıştırılamaması

ageuke95

Üye
Makine mühendisliği öğrencisiyim.Ana tasarım dersinde 'Tahta Silme Projesi' yapıyoruz. Kullanıdımız motor başlıkta belirttiğim gibi . Biz sistem için internetin de yardımıyla bi butonvsistemi yaptık motoru çalıştırıp istenilen yerde durdurup , tekrar ileri veya geri silme hareketi için yönlendirebiliyoduk. Ama hoca tutturdu uzaktan kumanda yapın öyle çalıştırın diye. İnternetten bi süredir araştırma yapıyorum kablo yardımıyla uzaktan kontrol edebilim ama hoca kablo olmadan yap diye ısrarcı :)

Forumda da biraz araştırdım bazı linkler verilmiş ama linkler kırık ulaşım sağlayamadım . Hazır sistemleri inceledim ama benim bu konuyu sınıfta sunum yapabilecek düzeyde anlatıma ihtiyacım var , firma sahibine mail atıp teknik bilgi vs. bilgi rica ettim ama geri dönüş alamadım. Konu zaten elektrik bölümünün ilgi alanına girdiği için okudugumdan çok bişe anlayamıyorum :D
Uzun lafın kısası bu konu hakkında bana yardımcı olabilecek bilir kişi var mıdır ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
aydınlatma için kullanılan akıllı ev röleleri var 4 kanallı bunu kullanabilirsin en basit yoldan

aynen hocam ona şimdi bakıyodum bende ama bunu motora nasıl bağlıcam elinizde benzeri bişey varsa oda olur var mıdır acaba

305400808_tn30_0.jpg

wireless 3 kanal uzaktan kumandali ampul avize kontrol

bunun uzerınde cıkıslar motoru ileri geri kontaktörlerini burdan beslersen bu kumanda ile ileri geri hareket yaptıra bılırsın

Uzaktan kumandali alici verici ihtiyacin var bunun icin RTM marka rf cihazini bi arastir derim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,102
Kullanıcılar
449,802
Son üye
sadık Mehmet

Yeni konular

Geri